eReport.sk
Ruská armáda zrejme nedokáže udržať súčasnú intenzitu bojov na Ukrajine a tento rok tam pravdepodobne nedosiahne väčšie územné zisky
foto: tasr/ap

Hrozivé čísla! Kyjev tvrdí, že počas invázie bolo zabitých už najmenej 380 detí


Kyjev tvrdí, že od začiatku ruskej invázie bolo na Ukrajine zabitých už najmenej 380 detí. Na platforme Telegram to v sobotu uviedla ukrajinská generálna prokuratúra, informuje agentúra DPA.

Čísla z ktorých mrazí

Ďalších prinajmenšom 737 detí utrpelo počas invázie zranenia. Prokuratúra v tejto súvislosti zdôraznila, že ide o predbežné čísla. Zároveň podotkla, že je ťažké získať takéto údaje z oblastí okupovaných Ruskom alebo z tých, kde sa momentálne bojuje.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Britský premiér Boris Johnson.
  2. Predsedníčka Európskej komisie Ursula Von der Leyenová
  3. Matovičovská mafia
  4. Záporožská atómová elektráreň (ZAES) je po ruskom útoku bez dodávok elektrickej energie a je pripojená na dieselové generátory.
  5. Šéf OSN je skeptický

Dosiaľ najviac zranených detí, a síce prinajmenšom 388, zaznamenali v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. Za ňou nasleduje Charkovská oblasť s 204 zranenými deťmi.

Počas invázie bolo podľa ukrajinskej generálnej prokuratúry poškodených už minimálne 2328 vzdelávacích zariadení, z ktorých 289 bolo celkom zničených. Prokuratúra z menovaných zločinov obvinila Rusko, ktorého jednotky spustili 24. februára inváziu na Ukrajinu.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hrozivé čísla! Kyjev tvrdí, že počas invázie bolo zabitých už najmenej 380 detí

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: