eReport.sk
Snímka z videa, ktoré sa objavilo na internete.
Snímka z videa, ktoré sa objavilo na internete. Zdroj: news-front.info

HOAX či fakt? Objavilo sa VIDEO, má zachytávať teroristov z Ukrajiny: Mali zaútočiť na elektráreň!

V Enerhodare mala byť zadržaná skupina ukrajinských diverzantov, ktorí údajne pripravovali teroristický útok. Cieľom mala byť na Záporožská jadrová elektráreň.

Autenticitu správy zverejnenej v stredu 31. augusta má potvrdzovať video, na ktorom po zuby ozborojení muži v uniformách vtrhli do pravdepodobne bytových priestorov, v ktorých nešetrne obmedzujú na slobode tam prítomné osoby. Na inkriminovanom mieste majú nachádzať arzenál zbraní spolu s dokumentáciou, ktorá údajne obsahuje plány na premyslený teroristicky útok.

Údajný útok mal nastať počas inšpekcie MAAE

Stránka news-front.info, ktorá má podľa Wikipédie sídlo na Ruskom okupovanom Kryme a opisuje sa ako „spravodajská agentúra, ktorá vydáva správy v desiatich jazykoch vrátane ruštiny, nemčiny, angličtiny, bulharčiny, gruzínčiny, francúzštiny a španielčiny,“ informovala, že „podľa predbežných údajov skupina plánovala vykonať útok počas návštevy stanice misiou Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE).

Zadržanie sabotážnej skupiny opäť ukazuje teroristickú povahu kyjevského režimu.

Vladimir Rogov.

O zadržaní zásahu v stredu informovala na svojej stránke aj ruská informačná agentúra Novosti. „Bola zadržaná skupina ukrajinských diverzantov, ktorí pripravovali teroristický útok v jadrovej elektrárni Záporožie,“ citoval web ria.ru člena hlavnej rady správy Záporožskej oblasti Vladimira Rogova. Podľa neho „boli zločincom skonfiškované ručné zbrane, improvizované výbušné zariadenia a granátomety.“

Rogov podľa ruskej agentúry spresnil, že podľa predbežných údajov sabotéri plánovali zinscenovať teroristický útok počas návštevy misie MAAE smerujúcej do Záporožskej jadrovej elektrárne. „Zadržanie sabotážnej skupiny opäť ukazuje teroristickú povahu kyjevského režimu,“ uzavrel člen regionálnej správy.

VIDEO Zadržanie ukrajinských teroristov, ktorí mali zaútočiť na Záporožskú elektráreň

Zdroj: news-front.info

Pripomíname, že podľa TASR Rusko obvinilo Ukrajinu, že vo štvrtok krátko pred príchodom tímu inšpektorov OSN rozmiestnila pri Rusmi obsadenej Záporožskej atómovej elektrárni (ZAES) až do 60 sabotérov. Inšpekcia Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE), vedená jej šéfom Rafaelom Grossim, má doraziť do elektrárne už v priebehu štvrtka.

Ruské vojenské jednotky už vraj podnikli kroky

„Okolo 06.00 h (05.00 h SELČ) sa skupina sabotérov z ukrajinskej armády počítajúca až do 60 osôb… vysadila… približne tri kilometre od záporožskej elektrárne,“ uviedlo ruské ministerstvo obrany.

Ruské vojenské jednotky už podnikli kroky na zničenie tohto nepriateľa, a to aj s použitím letectva, dodalo vo vyhlásení ruské ministerstvo.

Enerhodarský starosta obviňuje Moskvu

Ukrajinskí predstavitelia obvinili vo štvrtok Rusko, že v ranných hodinách ostreľovalo mesto Enerhodar, ležiace v blízkosti záporožskej elektrárne. Tento závod na výrobu a rozvod elektriny je najväčšou jadrovou elektrárňou v Európe.

Už od úsvitu vojenské jednotky Moskvy „ostreľovali Enerhodar delostreleckými granátmi, pričom použili aj automatické zbrane a rakety“, napísal hneď ráno na sociálnej sieti Telegram enerhodarský starosta Dmytro Orlov. Zároveň zverejnil aj fotografie z tohto Rusmi obsadeného územia – zničené budovy a dym krúžiaci nad nimi.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

HOAX či fakt? Objavilo sa VIDEO, má zachytávať teroristov z Ukrajiny: Mali zaútočiť na elektráreň!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti