eReport.sk
My nie sme vo vojne!
Maďarský premiér Viktor Orbán. Foto: tasr/ap

Orbánova reakcia na Europarlament: Takéto uznesenie voči Maďarsku môže prijať aj zbor Eskimákov!

My nie sme vo vojne! Ak by v tureckých prezidentských voľbách nebol znovuzvolený Recep Tayyip Erdogan, tak by boli utečenci pustení na Európu. V piatok to vyhlásil predseda maďarskej vlády Viktor Orbánv v pravidelnom rozhovore pre verejnoprávny rozhlas Kossuth Rádió. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Vojnová turistika?
  2. Orbánovi Slováci veria
  3. Únia chce Orbánovi vziať predsedníctvo
  4. Čo to Stančík predvádza?

Erdogan vyhral nad Sorosom

„Je obrovskou úľavou, že Erdogan vyhral. Nielen že som mu fandil, ale som sa aj modlil, aby vyhral voľby,“ povedal Orbán. Dodal, že by bolo tragédiou, keby nevyhral turecké prezidentské voľby.

„Erdoganov protikandidát vo voľbách bol (americký finančník) György Soros, rovnako ako v Maďarsku. Aj u nás bolo potrebné poraziť Sorosa, nie ľavicu. Ak by Erdogan nevyhral, boli by na nás pustili utečencov, takže Turecko je pre nás kľúčovou krajinou,“ podčiarkol maďarský premiér.

My nie sme vo vojne!

Maďarsko musí vždy pozorne vnímať najmä Rusko, Nemecko a Turecko, zdôraznil Orbán. Zároveň vyjadril ľútosť nad tým, že maďarsko-nemecké vzťahy sú momentálne najkritickejšie.

Vyhlásil tiež, že Maďarsko nie je vo vojne s Ruskom, a kým bude vládnuť jeho vláda, tak ani nebude, a to „ani morálne.“

Zbor Eskimákov

K uzneseniu Európskeho parlamentu (EP), ktorý vo štvrtok vyjadril vážne obavy nad vývojom v Maďarsku vzhľadom na nadchádzajúce maďarské predsedníctvo v Rade EÚ v druhom polroku 2024, Orbán poznamenal, že sa tým vôbec netreba zaoberať. 

„EP nemá s rotujúcim predsedníctvom v Únii nič spoločné. Netreba sa tým vôbec zaoberať. Takéto uznesenie mohol schváliť aj parlament Eskimákov,“ povedal Orbán.

Viktor Orbán

Tak ani tentoraz nezostal nič dlžný svojej povesti. Chlapa, ktorý otvorene povie, čo si myslí. A ktorý ako premiér nie je len „kohosi hovorcom.“

Nejde o prvý spor medzi EP a Orbánom, kým v decembri minulého roka maďarský predseda vlády na margo europarlamentu vyhlásil, „že túto bažinu treba vypustiť,“ nedávno zase komentoval obrí korupčný škandál „bruselských úctyhodných politikov.“

Rotujúce predsedníctvo chcú Maďarsku odobrať za trest. Orbán totiž „ako vojnový štváč,“ dookola neúnavne volá po mieri. A odmieta Ukrajine posielať zbrane a vojenskú techniku. Taktiež, na rozdiel od Ameriky a Európy, nie je vo vojne s Ruskom.

Takže by sa s ním „demokrati,“ radi porátali aj odobratím predsedníctva. Veď medzinárodné právo, zmluvy, dohody, obyčaje, to všetko je nič, ak ide o „správny cieľ.“

Zdroj: spravodajca TASR Ladislav Vallach, miniszterelnok.hu


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Orbánova reakcia na Europarlament: Takéto uznesenie voči Maďarsku môže prijať aj zbor Eskimákov!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php