eReport.sk
Viktor Orbán si uťahuje z Bruselu
Viktor Orbán. Foto: shutterstock/alexandros michailidis

Orbán: Zo skorumpovaných europoslancov si za chvíľu Brusel môže spraviť 11 na EURO 2024!

Viktor Orbán si uťahuje z Bruselu. Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán na Twitteri reagoval na správu, že po gréckej europoslankyni Evy Kailisovej vypukli ďalšie korupčné kauzy, ktoré sa týkajú dvoch poslancov Európskeho parlamentu. Upozornil na to v stredu server rtl.hu, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Najnovšie z domácej politiky

  1. Richard Sulík reaguje
  2. Nová generácia politikov v Smere?
  3. O čom budú rokovať?
  4. Vitajte v Kocúrkove

Podľa spravodajskej televízie Euronews začal EP na žiadosť belgických úradov proces zbavenia imunity Belgičana Marca Tarabellu a Taliana Andreu Cozzolina.

Viktor Orbán si uťahuje z Bruselu

„Takýmto tempom bude čoskoro za mrežami dosť skorumpovaných europoslancov na to, aby si vo väzení vytvorili vlastný futbalový tím. Ktovie? Mohli by sa hádam dostať aj na EURO 2024,“ reagoval Orbán.

Katargate

Z ktorej sa maďarský premiér vysmieva, sa „utešene“ rozrastá. Europoslancov Tarabellu a Cozzolina, totiž vyšetrujú práve kvôli tejto kauze. Právnik belgického socialistického poslanca Marca Tarabellu v nedeľu potvrdil, že jeho klient vo februári 2020 vycestoval do Kataru na náklady tohto blízkovýchodného štátu, ale túto cestu neoznámil, ako to vyžadujú pravidlá EP.

Právnik Tarabelu navyše uviedol, že „Tarabella vycestoval do Kataru, aby si prezrel štadióny postavené pre majstrovstvá sveta vo futbale a stretol sa tam s robotníkmi.“ Dodal, že išlo o „robenie reálnej politiky, ktorej cieľom bolo povzbudiť Katar.“

Gréci a Taliani

Ako sme vás už v minulosti informovali, ako prvá bola zatknutá bývalá predsedníčka EP Eva Kaili. Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová navyše začala vyšetrovanie prepojení svojich 26 komisárov s bývalým šéfom EÚ pre migráciu Dimitrisom Avramopoulosom.

Avramopoulos, bývalý komisár EÚ pre migráciu, bol čestným členom predstavenstva mimovládnej organizácie Fight Impunity. Tú založil bývalý poslanec Európskeho parlamentu Pier Antonio Panzeri. Ten už kvôli podozreniam z korupcie a prania špinavých peňazí sedí vo väzbe. Tam zrejme skončí aj jeho manželka a dcéra.

Nuž, ako sa vyjadril Orbán v decembri: „Je načase rozpustiť bruselskú bažinu.“ Hneď potom, ako Európsky parlament vyšetrí kauzu Pfizer-Leyenová.

Zdroj: tasr, Politico, Euronews


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Orbán: Zo skorumpovaných europoslancov si za chvíľu Brusel môže spraviť 11 na EURO 2024!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti