eReport.sk
Únia chce Orbánovi vziať predsedníctvo
Katarina Roth Nevedalova, foto:fb/Katarina Roth Nevedalova

Únia chce Orbánovi vziať predsedníctvo v EÚ! Neveďalová: Nesúhlasím, Maďarsko je náš sused a partner

Únia chce Orbánovi vziať predsedníctvo! Európska únia pokračuje v snahe vymýšľať rôzne kroky voči Maďarsku a hlavne jeho premiérovi Viktorovi Orbánovi. Maďarsko je známe tým, že slobodne vyjadruje svoje názory na covid, na vojnu na Ukrajine, na činnosť európskych politikov a úradníkov a taktiež na celkové pôsobenie EÚ, ktoré je teraz v očiach jej mnohých občanov minimálne pochybné.

Únia chce Orbánovi vziať predsedníctvo

„Európsky parlament chce už zajtra v rezolúcii odhlasovať, aby bolo Maďarsku odobraté rotujúce predsedníctvo EÚ. Mali by ho mať v druhej polovici roka 2024 a už sa naň intenzívne pripravujú. Myslím si, že je to nefér a toto rozhodnutie nepodporujem,“ uviedla vo svojom stanovisku slovenská europoslankyňa Katarína Roth Neveďalová.

Nedostatok rešpektu pre členské krajiny ako Maďarsko, či Poľsko

Únia by sa podľa Neveďalovej mala vrátiť naspäť k vyjadrovaniu rešpektu voči svojim členským krajinám. Medzinárodná organizácia je totižto postavená aj na tej myšlienke, že dokáže združovať krajiny s rôznymi jazykmi, povahami, kultúrami, tradíciami, politickými vedeniami a v neposlednom rade aj názormi. To však dnešní vedúci predstavitelia EÚ ako keby absolútne nerešpektovali.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Orbánovi Slováci veria
  2. Ukrajinská protiofenzíva
  3. Orbán
  4. Orbánovi Slováci veria

„Každá krajina má právo na polročné predsedníctvo, je to vyjadrenie rešpektu, rovnosti a motta EÚ- ´zjednotení v rozmanitosti´. Lebo odobrať ho chcú preto, že Maďarsko má iný názor ako väčšina Únie. Maďarsko je náš sused, partner vo V4 a jeho občania si to nezaslúžia. A ďalšie v poradí bude Poľsko,“ konštatuje Roth Neveďalová.

Trestanie Maďarska a zbrane pre Ukrajinu

Okrem diskusii o sankciách pre Maďarsko naviac aj naďalej pokračuje diskusia o spoločnom obstarávaní zbraní pre Ukrajinu. Europoslankyňa už pred týždňom upozorňovala, že EÚ je mierovým, nie vojenským projektom. A tak by sa podľa nej Únia aj mala správať.

„Na miniplenárke, ktorá začína dnes poobede bude diskusia aj o podpore ďalšej výroby a nákupu zbraní (pre Ukrajinu, ale aj pre EÚ). Diskusia bude búrlivá, pretože peniaze na nákup majú byť odobraté z eurofondov a plánu obnovy,“ uzavrela Neveďalová.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Únia chce Orbánovi vziať predsedníctvo v EÚ! Neveďalová: Nesúhlasím, Maďarsko je náš sused a partner

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php