eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin.
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Tvrdý krok ruskej vlády: Hnutie LGBT+ zaradila na zoznam teroristov a extrémistov!

Ruská Federálna služba pre finančný monitoring (Rosfinmonitoring) zaradila v piatok na svoj zoznam extrémistických a teroristických organizácií medzinárodné LGBT+ hnutie. Dôsledky takéhoto zaradenia neboli bezprostredne známe.

Tvrdý krok ruskej vlády

Ruský najvyšší súd vyhlásil vlani v novembri toto hnutie za „extrémistické“ a zakázal všetky jeho aktivity na území Ruska. Menovite pritom neuviedol, koho sa predmetný zákaz týka.

Rosfinmonitoring má právomoc zmraziť bankové účty konkrétnych subjektov uvedených na teroristickom zozname. Na svojej webstránke však takisto v tejto súvislosti, a síce s hnutím LGBT+, neuvádza nijakú konkrétnu osobu či organizáciu, všíma si AFP.

Boj proti Západu a jeho hodnotám

Kremeľ stupňuje – od spustenia invázie na Ukrajinu – svoju konzervatívnu rétoriku, pričom aj samotnú vojnu na Ukrajine podáva aj ako boj proti Západu a jeho hodnotám.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Putin Zelenskyj
  2. Zničí Leyenová Úniu?
  3. Premiér Robert Fico (Smer-SD)

Rusko zakázalo v roku 2022 tzv. homosexuálnu propagandou medzi dospelými, čím rozšírilo predchádzajúcu legislatívu, ktorá ju zakazovala medzi neplnoletými. Fakticky tak znemožnilo zobrazovanie akýchkoľvek „netradičných sexuálnych vzťahov“ na verejnosti a v médiách. Zakázalo tiež právne alebo lekárske zmeny pohlavia.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tvrdý krok ruskej vlády: Hnutie LGBT+ zaradila na zoznam teroristov a extrémistov!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne