eReport.sk
Trump sa postaví pred súd
Donald Trump. Foto: tasr/ap

Mal by mať strach o život? Irán sa vyhráža Trumpovi: Zabijeme ťa!

Irán sa vyhráža Trumpovi. Iránska armáda chce stále zabiť amerického exprezidenta Donalda Trumpa a jeho kolegov za atentát na iránskeho generála Kásema Solejmáního, ktorý v roku 2020 nariadil práve Trump. V noci na sobotu to uviedol iránsky brigádny generál Amír Alí Hadžizáde.

Irán sa vyhráža Trumpovi

„Dúfam, že dokážeme zabiť Trumpa, (exministra zahraničných vecí USA Mikea) Pompea, (bývalého amerického generála Kennetha) McKenzieho a armádnych veliteľov, ktorí dali rozkaz“ zabiť Solejmáního, povedal Hadžizáde v televízii.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kedy zareagujete na kauzu Záleskej?
  2. Summit NATO
  3. Čo ešte robia pri moci?
  4. Na Západe nič nové

Americká armáda zabila Solejmáního 3. januára 2020 pri útoku dronu neďaleko letiska v irackom Bagdade. Solejmání velil elitným jednotkám Kuds, ktoré vykonávajú operácie v zahraničí, a bol považovaný za hlavného strojcu stratégie rozširovania iránskeho vplyvu po celom Blízkom východe. V Iraku a ďalších krajinách tiež riadil činnosť milícií lojálnych Iránu.

Pomsta za smrť generála

Iránski predstavitelia už od atentátu na Solejmáního niekoľkokrát prisľúbili, že smrť generála pomstia, pripomína AFP.

USA vyjadrili svoje obavy

USA a ich spojenci viackrát vyjadrili svoje obavy z iránskeho programu balistických rakiet. Hadžizáde v televízii povedal, že Irán je v súčasnosti schopný zasiahnuť americké lode na vzdialenosť 2000 kilometrov. „Túto hranicu 2000 kilometrov sme stanovili z úcty k Európanom a dúfame, že Európania sa ukážu ako hodní tohto rešpektu,“ dodal.      

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mal by mať strach o život? Irán sa vyhráža Trumpovi: Zabijeme ťa!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php