eReport.sk
Dmitrij Peskov
Slovenské a poľské stíhačky zničíme, povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Foto: tasr/ap

Kremeľ: Slovenské a poľské stíhačky dodané Ukrajine zníčíme!

Slovenské a poľské stíhačky dodané Ukrajine zníčíme! Stíhačky MiG-29, ktoré Slovensko a Poľsko plánujú dodať Ukrajine, ruská armáda zničí. Vyhlásil to v piatok Kremeľ. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

„Ako sme už opakovane zdôrazňovali, dodávka tejto vojenskej techniky výsledok špeciálnej vojenskej operácie nijakým spôsobom nezmení. Samozrejme, všetku túto techniku zničíme,“ povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov novinárom, pričom inváziu na Ukrajinu označil termínom, ktorý od jej začiatku používa Ruská federácia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Stíhačky Kyjevu nepošleme
  2. Jednota Ukrajiny a USA sa rozpadá
  3. Na Ukrajine treba dosiahnuť mier
  4. Sebavedomie vďaka Ukrajine?
  5. Bojové lietadlo Mig-29
  6. Aká bude kompenzácia

Rozhodli o migoch

Dočasne poverená vláda slovenského premiéra Eduarda Hegera na piatkovom online rokovaní rozhodla, že Kyjevu poskytne 13 stíhačiek MiG-29 a časť systému protivzdušnej obrany Kub. Ako povedal Heger, príslušnú medzinárodnú dohodu schválila vláda jednohlasne v súlade s Ústavou SR.

Ešte vo februári ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oficiálne požiadal Slovensko o dodanie stíhačiek MiG-29 na obranu pred ruskou agresiou. Heger vtedy povedal, že Slovensko urobí maximum, aby tejto požiadavke vyhovelo.

Poľský prezident Andrzej Duda vo štvrtok deklaroval, že Poľsko pošle Ukrajine tucet stíhačiek MiG-29, štyri z nich už v najbližších dňoch. Tieto bojové lietadlá doteraz aktívne pôsobili v poľskej vzdušnej obrane.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kremeľ: Slovenské a poľské stíhačky dodané Ukrajine zníčíme!

Odoberať
Upozorniť na
29 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti