eReport.sk
Ochrániť demokraciu je kľúčové
Dočasne poverený Eduard Heger (OĽANO). Foto: tasr

Heger: Mikulec si robí svoju prácu dobre. Fico to vidí inak

Skutočný dôvod, pre ktorý opozícia pravidelne poľuje na ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO), je strach o svoju slobodu a beztrestnosť. Vyhlásil to premiér Eduard Heger po hlasovaní o návrhu na odvolanie Mikulca.

Mohlo by vás zaujímať

  1. V popredí predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
  2. Odoberte mu aj mobil, lebo Slovensko z neho umrie od smiechu!
  3. Sulík otvorene
  4. Taraba hovorí o dôležitosti sobotného referenda

Zdôraznil, že vláda robí konkrétne kroky na riešenie nelegálnej migrácie a pomáha chrániť vonkajšiu hranicu Schengenu. Líder opozičného Smeru-SD Robert Fico zopakoval, že minister vnútra nezvláda svoju funkciu.

Opozícia nebola jednotná

„Opoziční poslanci chceli odvolať Romana Mikulca za prácu, ktorú európski lídri oceňujú. K nelegálnej migrácii pristupujeme s plnou vážnosťou a prichádzame s konkrétnymi návrhmi,“ povedal premiér.

Nelegálna migrácia

Riešenie nevidí v obmedzení pohybu cez schengenské hranice. Zdôraznil, že problém nelegálnej migrácie je celoeurópsky. „Namiesto teatrálnej výstavby plota na hraniciach a strašenia moslimskými komunitami a mešitami, ako to robili Fico s Kaliňákom, my robíme konkrétne kroky pre ochranu hraníc,“ podotkol.

Fico má v to jasno

Fico zopakoval, že Mikulec je podozrivý z korupcie i z iných trestných činov, nezvláda funkciu a je v nej len preto, že ho potrebuje líder OĽANO Igor Matovič. Mikulec podľa jeho slov ostal vo funkcii iba preto, lebo ho podržali poslanci SaS.

Zodpovedný je Sulík

Priamo je za to podľa neho zodpovedný predseda SaS Richard Sulík s jeho „vajatavou“ politikou. Ak by návrh na odvolanie podporili zvyšní poslanci SaS, ktorí boli prítomní, bol by podľa Fica dostatok hlasov na jeho odvolanie. Myslí si, že SaS sa len hrá na opozičnú stranu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger: Mikulec si robí svoju prácu dobre. Fico to vidí inak

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti