eReport.sk
Zľava Juraj Blanár, Ladislav Kamenický, Robert Fico, Richard Takáč a Ľuboš Blaha (všetci Smer-SD) počas tlačovej konferencie k neotvoreniu 72. schôdze Národnej rady SR 14. septembra 2022 v Bratislave.
Zľava Juraj Blanár, Ladislav Kamenický, Robert Fico, Richard Takáč a Ľuboš Blaha (všetci Smer-SD) počas tlačovej konferencie k neotvoreniu 72. schôdze Národnej rady SR 14. septembra 2022 v Bratislave. Foto: tasr

Mikulec nezvláda situáciu s migrantmi, opozícia ho chce odvolať: Smer iniciuje mimoriadnu schôdzu!

Opozičný Smer-SD podal návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady (NR) SR k situácii v zdravotníctve. Predložil uznesenie s konkrétnymi požiadavkami lekárov a zdravotníckych pracovníkov aj so záväzkom pre vládu prijať spoločné memorandum, ktoré má prispieť k upokojeniu situácie. Informoval o tom predseda Smeru-SD Robert Fico. Návrh s potrebnými podpismi podali v pondelok (7. 11.). Mimoriadne rokovanie by sa mohlo podľa jeho slov začať hneď po skončení aktuálnej 75. schôdze.

„Ľudia majú ústavné práva pokiaľ ide o zdravotnú starostlivosť,“

zdôraznil Fico.

Poukázal na množstvo podaných výpovedí lekárov. Upozornil, že nemocnice hlásia odklad operačných zákrokov, pretože ich nebude mať kto vykonať. Pýta sa, čo robí vláda. Ministrovi zdravotníctva Vladimírovi Lengvarskému (nominant OĽANO) vyčíta, že hovorí o memorande s lekármi, ktoré ešte nikto nevidel, ako aj rokovania, ktoré nemajú výsledky. Podčiarkol, že vláda musí rokovať o vážnych požiadavkách lekárov.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Romanovi Mikulcovi opäť prihára
 2. Vitajte v právnom štáte
 3. Na snímke stanové mestečko 2. novembra 2022 v Kútoch.
 4. Peter Kovařík, Generálny štátny radca MV SR
 5. Vitajte v právnom štáte
 6. Lúči sa s funkciou?
 7. Erik Kaliňák (vpravo) na snímke z videa.
 8. Migranti na hraniciach s Poľskom.
 9. Nie je korupcia ako korupcia?
 10. Robert Fico. (Smer-SD).
 11. Naď poukazuje na slová generála
 12. Ivan Čarnogurský, úmrtie, spoluzakladateľ KDH
 13. Hamran sa zastáva Čurillu
 14. Policajný prezident Štefan Hamran
 15. Romanovi Mikulcovi opäť prihára

Šéf Smeru-SD uviedol, že sa dohodli s odborármi a zdravotníckymi pracovníkmi, že preberú ich požiadavky a prenesú ich do uznesenia NR SR. Ozrejmil, že požiadavky sa netýkajú len platov lekárov a zdravotníkov či platieb poistného, ale aj systematických riešení v otázke vzdelávania. Doplnil, že v predloženom uznesení jednotlivé požiadavky pomenúvajú a kladú k nim aj termíny riešenia. „Žiadame vládu, aby urobila všetko pre podpísanie memoranda medzi zdravotníckymi pracovníkmi, lekármi, odbormi a vládou, ktoré upokojí situáciu,“ doplnil.

Opozícia chce odvolávať Mikulca

Okrem toho avizoval, že v utorok podá Smer-SD aj návrh na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) v súvislosti s nelegálnou migráciou. „Ak tam bude taký neschopný baran ako minister vnútra, ktorý si len eurá ráta a nič nerobí, tak sa z tohto malého problému, ako ho vnímame, môže stať oveľa väčší,“ povedal Fico. Vyčíta mu situáciu na hraniciach s Českou republikou, ktorá obnovila kontroly. Mikulca, policajného prezidenta Štefana Hamrana i šéfa migračného úradu Jána Orlovského kritizoval za ich nekonanie. Upozornil na závažnosť situácie. ČR podľa jeho slov robí to, čo má, teda chráni vlastné hranice. Odmieta preto Hamranove vyjadrenia na adresu českej polície.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mikulec nezvláda situáciu s migrantmi, opozícia ho chce odvolať: Smer iniciuje mimoriadnu schôdzu!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti