eReport.sk
Hamranova polícia
Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran. Zdroj: tasr

Hamran avizuje boj proti extrémizmu: Polícia musí preniknúť do školského prostredia!

Polícia pripravuje opatrenia na podporu boja proti extrémizmu. Počet preventistov sa má navýšiť z 50 na vyše 200 policajtov. Pedagógov majú školiť, ako zachytiť znaky u radikalizujúcich sa žiakov. V stredu o tom informoval policajný prezident Štefan Hamran.

Polícia v boji proti extrémizmu

„Snažíme sa preniknúť do školského prostredia prostredníctvom našich preventistov, ktorí budú špeciálne školení odborníkmi na extrémizmus a terorizmus,“ načrtol Hamran. Obracať sa majú aj na vedenie škôl, aby vedeli zaznamenať aj radikalizovaného učiteľa.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava Juraj Blanár, Ladislav Kamenický, Robert Fico, Richard Takáč a Ľuboš Blaha (všetci Smer-SD) počas tlačovej konferencie k neotvoreniu 72. schôdze Národnej rady SR 14. septembra 2022 v Bratislave.
  2. Zuzana Čaputová na podujatí s názvom Promoting climate change education.
  3. Robert Fico. (Smer-SD).
  4. V popredí Jaroslav Naď (OĽaNO).

Prehodnotiť sa má aj obsah preventívno-výchovných aktivít vo vzťahu k študentom. Ako skonštatoval Hamran, mládež sa masívne radikalizuje na sociálnych sieťach, a to vrátane zahraničných fór, keďže je jazykovo vybavená.

Priznal, že aj v bezpečnostných zboroch sa nachádzajú radikalizovaní príslušníci.

„Máme ich aj v rámci Policajného zboru, bohužiaľ. Snažíme sa ich identifikovať, niekoľkých už máme. Policajti, ktorí sa radikalizujú v prostredí polície, myslím, že vo veľmi krátkom čase skončia,“

povedal.

Šikana na školách je podľa neho dlhodobý problém. V súvislosti so správaním žiakov podotkol, že zrejme prichádza aj k zanedbaniu výchovy v niektorých rodinách. Opatrenia sú podľa neho aj na vedení školy, polícia je pripravená priložiť ruku k dielu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hamran avizuje boj proti extrémizmu: Polícia musí preniknúť do školského prostredia!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti