eReport.sk
Roman Mikulec (OĽaNO)
Roman Mikulec (OĽaNO). Foto: tasr

Mikulec môže čeliť odvolávaniu z funkcie už počas tohto víkendu

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) môže čeliť odvolávaniu z funkcie už cez víkend. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) zvolal schôdzu k jeho odvolávaniu, začať sa má hneď po skončení aktuálnej mimoriadnej schôdze Národnej rady (NR) SR. Schôdzu inicioval Smer-SD, pridali sa k nemu aj niekoľkí nezaradení poslanci.

Kollár pôvodne avizoval, že schôdza o vyslovení nedôvery Mikulcovi by sa mohla konať v stredu (28. 7.) alebo vo štvrtok (29. 7.). Opozičný Smer-SD pri odvolávaní Mikulca okrem iného kritizuje aktuálne rozhodnutie pozastaviť činnosť vyšetrovateľke Diane Santusovej, vedúcej tímu Úradu inšpekčnej služby (ÚIS), ktorý vyšetruje podozrenia zo zneužívania právomocí príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA).

Mikulca budú poslanci odvolávať už druhýkrát v krátkom čase:

  1. Roman Mikulec (OĽaNO)
  2. Minister vnútra SR Roman Mikulec.
  3. minister vnútra Roman Mikulec

Mikulcovi opozícia naďalej vyčíta aj situáciu v bezpečnostných zložkách a podozrenia z manipulovania vyšetrovaní. Poslanec Peter Pellegrini (nezaradený) a líder mimoparlamentného Hlasu-SD označil Mikulca zodpovedného za situáciu v polícii. Tá podľa jeho slov už nie je schopná zvládnuť ani malý piatkový protest nespokojných občanov pred NR SR. Mikulec sa opozičného pokusu o jeho odvolanie z funkcie neobáva. Hovorí o legitímnom práve opozície.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport