eReport.sk
Peter Kovařík, Foto: tasr

Policajný šéf Kovařík o dnešnom proteste: Nebudem vychádzať zo záverov politikov!

Policajný prezident Peter Kovařík dal vykonať kontrolu, či polícia zvládla dav, nepodcenila situáciu a vykonala dostatočné bezpečnostné opatrenia. Uviedol to v reakcii na piatkový protest stoviek nespokojných občanov pred budovou Národnej rady (NR) SR v Bratislave. Jeho stanovisko poskytla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Denisa Bárdyová.

“Som v kontakte s Krajským riaditeľstvom Policajného zboru v Bratislave, ktoré má v kompetencii dohliadať na verejný poriadok na zhromaždení. Vyhodnotíme situáciu a potom budeme vedieť odpovedať, či došlo k neočakávaným aktivitám protestujúcich, ktoré polícia mala alebo nemala pod kontrolou. Nebudem vychádzať zo záverov politikov, ale z kontroly, ktorá je na to určená,” píše v stanovisku Kovařík. Prejavy protestujúcich vníma prostredníctvom médií, keďže je na ceste na dovolenku a šoféruje.

VIDEO Kollár: Protest pred dverami NR SR je fatálnym zlyhaním polície a ich šéfa

Pred budovou parlamentu v hlavnom meste sa v piatok ráno zišli stovky nespokojných občanov. Protestujú proti vládnym opatreniam. Žiadajú, aby v parlamente nebola prijatá novela zákona, v rámci ktorej by sa malo pri tvorbe protipandemických opatrení prihliadať na digitálny COVID preukaz. Odmietajú očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Podporu protestujúcim prišli vyjadriť opoziční poslanci z ĽSNS a Smeru-SD.

VIDEO Zásah ťažkoodencov proti protestujúcim pred budovou Národnej rady SR

Na dnešný protest pred parlamentom reagoval aj minister Mikulec:

  1. Minister vnútra SR Roman Mikulec.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport