eReport.sk
Hlavný hygienik Slovenskej republiky Ján Mikas.
Hlavný hygienik Slovenskej republiky Ján Mikas. Foto: tasr

Mikas sa vrátil na scénu: TOTO odkazuje Slovákom!

Mikas sa vrátil na scénu. Nárast prípadov šarlachu nie je dôvod na paniku. Deklaroval to hlavný hygienik SR Ján Mikas s tým, že ročne je hlásených 200 až 300 prípadov. Na nižšiu chorobnosť v minulých rokoch mohla mať vplyv aj pandémia, keď boli prísnejšie protiepidemické opatrenia.

Mikas sa vrátil na scénu

Nejde o ochorenie, ktoré by bolo vhodné na šírenie paniky,“ uviedol Mikas. Podotkol, že je dôležité, aby pediatri hlásili prípady ochorenia na príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva, aby sa vedelo v prípade potreby zamedziť šíreniu ochorenia.

Neexistujú vakcína

Bohužiaľ, nemáme vakcínu na toto ochorenie, takže liečba je antibiotická,“ doplnil. Podstatné je tiež podľa jeho slov dodržiavať základy hygieny, ako napríklad časté umývanie rúk.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. K poklesu základného očkovania proti osýpkam
  2. A chce vám ľud platiť ochranku pán Naď?
  3. respirátor ffp2

Tento rok bolo k 2. júnu hlásených 206 prípadov ochorenia. V pandemických rokoch klesol počet hlásených ochorení na rádovo desiatky. „Môže to s tým súvisieť, vtedy boli aj opatrenia prísnejšie. Nosili sme respirátory, boli zakázané hromadné podujatia a aj školy boli zatvorené,“ doplnil.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mikas sa vrátil na scénu: TOTO odkazuje Slovákom!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php