eReport.sk
Igor Matovič, foto:tasr

Matovičova sestra si opäť rypla do brata: Zdravotníkom môže byť do plaču, keď toto vidia

Koalícia sa rada pri každom probléme vyhovára, že „lebo Fico.” Majstrom v takejto argumentácii je bývalý premiér a šéf OĽANO Igor Matovič. Jeho sestra Zuzana má však na takéto výhovorky tiež svoj názor. Jej bratovi sa rozhodne páčiť nebude.

Expremiér skúša čo sa dá, aby ľudí motivoval k očkovaniu. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský to podľa neho nezvláda a tak to rieši sám. Navrhol očkovaciu lotériu v ktorej sa zaočkovaným výhercom posielali státisíce eur. Zdá sa, že k väčšej dynamike v očkovaní to neprispelo. Dnes bojuje za 500-eurové poukazy pre seniorov a pridáva aj 100 eur na energie. V parlamente má s týmto návrhom mierne problémy, keďže jeho koaličný partner SaS to považuje za mrhanie peňazí.

Takéto prerozdeľovanie financií zo štátnej kasy sa nepozdáva ani Matovičovej sestre. Tá ho kritizuje pomerne často a aj tentoraz si servítku pred ústa nedáva. „Myslela som, že po vládnutí Fica máme “prázdnu špajzu”. Aspoň tak nás presviedčala nová vláda. Ale asi teda nemáme súdiac podľa rôznych výdavkov z daní ľudí: miliardy eur na stíhačky, na vojenskú pásovú techniku, na testovanie, na očkovaciu lotériu, na odmeny a bonusy pre dôchodcov za očkovanie … atď.” zamýšľa sa Zuzana na svojom facebookovom profile.

Sestra Igora Matoviča Zuzana svojmu bratovi nič nedaruje. – Foto: FB/zuzanabelicova

Presne vie u koho by tie peniaze mali skončiť. „Tak prečo potom nedáme tým, ktorí majú naozajstnú zodpovednosť za životy – lekárom a sestričkám 4 tisíc eur mesačne čistého tak, ako majú poslanci s nulovou zodpovednosťou? To dokedy ich necháme odchádzať zo zdravotníctva, keď ich najviac treba a keď ich máme málo? Však im môže byť do plaču, keď vidia, ako sa tu vidlami rozhadzuje z tej “prázdnej špajze”, udrela Matovičova sestra.

Drukujú jej aj jej fanúšikovia, ktorí jej názor komentovali. S jej pohľadom na hospodárenie s peniazmi súhlasia. „Potešilo ma, že som objavila opäť jednu normálne uvažujúcu Zuzku… už som začala pomaly ľutovať, že som svojej dcére dala toto meno… áno, nie je to o menách, ale o ľuďoch, čo majú v srdci aj v hlave… a akú majú chrbtovú kosť… myslím, že takýto ľudia by mali byť v politike,” vyznala sa z pocitov Alica. „Po vládnutí Fica zostala prázdna špajza s intelektom. Intelekt sa nedá kúpiť a to je obrovský problém súčasnej koalície,” zafilozofoval si Roman.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovičova sestra si opäť rypla do brata: Zdravotníkom môže byť do plaču, keď toto vidia

Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti