eReport.sk
Zuzana Čaputová, vľavo Peter Kubina. Foto: tasr

Čaputová: Slovensko potrebuje v novom roku stabilitu. Musia sa skončiť neustále politické boje!

Slovensko potrebuje stabilitu, to je kľúčové, myslí si prezidentka SR Zuzana Čaputová. V novom roku treba podľa nej ukončiť nekonečné politické súboje a viac počúvať odborníkov. Apeluje tiež na vyriešenie otázky, ako udržať zdravotníkov na Slovensku. Uviedla to v koncoročnej bilancii.

Nekonečné politické boje

,Nemôžeme si dovoliť sledovať nekonečné politické súboje, ktoré nemajú víťaza, iba porazených, a potrebujeme viac počúvať a rešpektovať odborníkov,“ zdôraznila hlava štátu. Požiadavky zdravotníkov na zvýšenie platov a vyšší objem financií v zdravotníctve považuje prezidentka za oprávnené. „Od ich motivácie slúžiť v našom zdravotníctve závisia naše zdravie a naše životy. Už dnes ich máme málo a pokiaľ im nevytvoríme adekvátne podmienky vrátane tých mzdových, bude ich ešte menej,“ skonštatovala Čaputová.

Zdravotnici majú lepšie podmienky všade okolo nás

Dodala, že lepšie podmienky zdravotníkom ponúka všetky okolité krajiny. Slovenská spoločnosť podľa prezidentky zápasí o to, aké hodnoty budú vo verejnom priestore prevládať. „Či to bude sebectvo a bezohľadnosť, agresívny slovník a správanie, nízka politická kultúra a klamstvo ako pracovná metóda alebo sa pokúsime vybudovať slušnú spoločnosť, v ktorej budú platiť pravidlá a rešpekt k odbornosti,“ vyhlásila.

Bude vás zaujímať:

  1. Tlačovka Spolku farmárov Slovenska v Košiciach 16. novembra 2018.
  2. Peter Pellegrini

Zdroj: Tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová: Slovensko potrebuje v novom roku stabilitu. Musia sa skončiť neustále politické boje!

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti