eReport.sk
Igor Matovič, foto: tasr

Matovič už uvoľnil milióny a odkázal: Nechceli by sme, aby znova boli hodené do koša

Ministerstvo financií (MF) SR uvoľnilo peniaze vo výške 3.862.559 eur na očkovaciu kampaň rezortu zdravotníctva. Uvoľnenie finančných zdrojov je však zo strany ministerstva podmienené prísnou kontrolou a efektivitou ich využitia. Informoval p tom tlačový odbor MF SR. Financie sú uvoľnené z takzvanej covidovej rezervy štátneho rozpočtu.

„Dôrazne žiadame, aby boli peniaze zo strany ministerstva zdravotníctva vynaložené účelne a efektívne, lebo nechceli by sme, aby znova boli hodené do koša a minuté bez akéhokoľvek efektu,“ skonštatoval šéf rezortu financií Igor Matovič (OĽANO).

Nedošlo k prerušeniu kampane, odlázal rezort

Ministerstvo si podľa svojich vyjadrení uvedomuje, že budovanie kolektívnej imunity je mimoriadne dôležité. V tejto súvislosti pripomína, že prišlo aj s vlastnými motivačnými opatreniami na zvýšenie zaočkovanosti. Ide o očkovaciu prémiu a sprostredkovateľský bonus. „Zároveň upozorňujeme na to, že informačná kampaň na Slovensku kontinuálne prebieha, a teda nedošlo k jej prerušeniu,“ podotkol tlačový odbor.

Kampaň potrvá do 15. októbra

Na rozhlasových staniciach sa podľa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR realizuje rozhlasová kampaň Zaočkuj babku. V online priestore má rezort pripravené videospoty odborníkov. Regionálna kampaň sa zasa zameriava na zvýšenie povedomia o účasti na očkovaní prostredníctvom stotožnenia s podpornou osobnosťou. Kampaň potrvá do 15. októbra, prispôsobuje sa aktuálnemu vývoju.

Neuvoľnenie peňazí kritizovala aj prezidentka

MZ SR v súvislosti s očkovaciu kampaňou ešte 12. júla doplnilo potrebné údaje k žiadosti o zvýšenie finančných zdrojov na podporu kampane. Tie od ministerstva vyžadoval rezort financií. Matovič svoje vtedajšie rozhodnutie o neodobrení finančných prostriedkov určených na mediálnu podporu očkovacej kampane odôvodnil tým, že strážia efektivitu vynakladania verejných prostriedkov. Dôvody, pre ktoré sa neuvoľnili peniaze na očkovaciu kampaň, označila prezidentka SR Zuzana Čaputová za nepochopiteľné.

Očkovanie masívne podporujú predovšetkým koaliční politici:

  1. ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková
  2. Zuzana Čaputová.
  3. Robert Fico, šéf Smeru.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič už uvoľnil milióny a odkázal: Nechceli by sme, aby znova boli hodené do koša

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti