eReport.sk
ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková
Mária Kolíková Foto: FB MK

Kolíková vyzýva na agitáciu zaočkovaných: Šírte svoj pozitívny postoj k vakcinácii aj na pracovisku!

Zapojila sa do očkovacej kampane! Pred treťou vlnou nás podľa ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej ochráni len vakcinácia. Na sociálnej sieti zverejnila príspevok v ktorom ľudí vyzýva, aby sa dali zaočkovať. Zároveň apeluje na tých čo sú už zaočkovaní, aby na pracovisku šírili svoj pozitívny postoj k vakcinácii.

Ministerka spravodlivosti agitačný status začína konštatovaním, že za sebou máme ťažké obdobie, ktoré nám všetkým zmenilo pohľad na život a donútilo nás stať sa zodpovednejšími. „Ochromila nás sila, tvrdé a bolestivé následky vzniknutej celosvetovej pandémie. Práve tieto chvíle nás naučili zodpovednosti voči sebe samému, svojmu okoliu, rodine a spoločnosti aj prostredníctvom zavedenia a akceptácie množstva opatrení,” píše Kolíková.

Podčiarkla, že aj keď na Slovensku stále prevláda britský (alfa) variant koronavírusu hygienici už potvrdili niekoľko prípadov oveľa infekčnejšieho delta variantu a ten by sa mal stať v krátkom čase dominantným aj u nás.

„Tento čas by malo Slovensko využiť na to, aby sa proti ochoreniu Covid-19 zaočkovalo čo najviac obyvateľov. Ja osobne zastávam názor, že vakcinácia je tou správnou cestou a aj prípadné ojedinelé vedľajšie účinky sú prijateľnejšie ako priebeh a následky ochorenia,” myslí si šéfka rezortu spravodlivosti.

Osveta v okolí aj v práci

Kolíková poďakovala všetkým, ktorí sa dali zaočkovať. „Vyzdvihujem ich zodpovedný prístup neohroziť seba, svoju rodinu, blízkych, či kolegov. Zároveň chcem poprosiť všetkých tých, ktorí tak neurobili, aby využili možnosť vakcinácie, tým skôr, že ako neodvratný sa javí nástup delta variantu koronavírusu a predpokladanej 3. vlny pandémie,” prosí ministerka.

Viac o očkovaní:

  1. Vakcína proti ochoreniu Covid-19 od spoločnosti Johnson and Johnson.

Dodáva, že je presvedčená, že každý dokáže motivovať aj niekoho druhého k prijatiu rozhodnutia dať sa zaočkovať. „Chcem veľmi pekne poprosiť všetkých, ktorí zodpovedne pristúpili k vakcinácii, aby vo svojom okolí či na pracovisku šírili svoj pozitívny postoj k očkovaniu, prezentovali svoje skúsenosti a prípadne aj zodpovedali aspoň niektoré základné otázky tým, ktorí sa len rozhodujú,” presviedča Kolíková.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport