eReport.sk
Igor Matovič, foto: tasr

Matovič uvoľní peniaze na očkovaciu kampaň: Prečo tak dlho otáľal?

Peniaze na očkovaciu kampaň pre rezort zdravotníctva sa uvoľnia tento týždeň. Minister financií Igor Matovič po stredajšom rokovaní vlády potvrdil, že sa schváli potrebné rozpočtové opatrenie. Opätovne zdôraznil potrebu efektívneho využitia peňazí. Nechce, aby sa pod rúškom „covidu“ bez zmyslu rozhadzovali milióny.

„Chceli sme od ministerstva zdravotníctva informácie, ako efektívne s prostriedkami naložia a akú kampaň majú nachystanú, lebo vieme, že doterajšia nezaberala. Chceli sme vedieť, akou formou to bude prebiehať. Tento týždeň budú mať schválené rozpočtové opatrenie s tým, že dôrazne žiadame efektívne použitie týchto prostriedkov. Nechceli by sme, aby boli znova hodené do koša, de facto minuté bez akéhokoľvek efektu,“ vyhlásil minister financií.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Drucker OSTRO kritizuje Hegera
  2. Zuzana Čaputová.

Efektivitou vynakladania verejných prostriedkov Matovič už skôr vysvetľoval neuvoľnenie peňazí na mediálnu podporu očkovacej kampane. Rezort zdravotníctva minulý týždeň informoval, že doplnil potrebné údaje k žiadosti o zvýšenie finančných zdrojov na podporu očkovacej kampane, ktorá sa realizuje kontinuálne.

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling by ocenil, ak by boli vyčlenené prostriedky na spustenie významnejšej očkovacej kampane. „Dlhodobo odporúčam očkovanie ako jedinú cestu z tohto obdobia,“ zdôraznil. Kampaň podľa neho nemá byť o presviedčaní ľudí, ale o informovaní o jednotlivých výhodách očkovania.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič uvoľní peniaze na očkovaciu kampaň: Prečo tak dlho otáľal?

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti