eReport.sk
Marek Šefčík Foto: tasr

Poslanec za OĽANO o očkovacej lotérii: Áno, sú to peniaze zo spoločného. Nezáviďte!

Vláda sľubuje očkovaciu lotériu i bonus za to, ak niekoho nahovoríte na vakcínu. Takáto peňažná motivácia sa však niektorým ľuďom nepozdáva a politikom vyčítajú, že idú rozdávať z nášho. Kritiku za svojský nápad si zlízol aj poslanec za OĽANO Marek Šefčík.

„Zvykol som si na vulgárne komentáre, na vyhrážanie sa v správach, na nenávistné prejavy, ktorými ma niektorí ľudia častujú. Tento týždeň sa to však vystupňovalo a vyhrážanie sa všeličím, aj smrťou, sa stáva už bežným prejavom, čo je desivé,“ prezradil politik, ktorý aj tuší, čo za tým môže byť. „Besnenie niektorých spustilo oznámenie o tom, že tí, ktorí sú zaočkovaní, alebo tí, ktorí budú ochotní sa zaočkovať, budú odmenení. Nielen ochranou svojho života a zdravia, ale aj finančne,“ dodal s tým, že okrem nadávok sa v správach objavili aj argumenty, že vláda v podstate ide rozdávať naše peniaze.

Poslanec za OĽANO dostáva nepríjemné správy. Spustilo sa to najmä po ohlásení finančnej motivácie za očkovanie. – Foto: tasr

„Súhlasím s tým, že ideme dávať peniaze ľuďom zo spoločných zdrojov. Nesúhlasím však s tým, že je to niečo zlé. Je to vo verejnom záujme, pretože to, že budú ochotní sa očkovať spôsobí v konečnom dôsledku to, že bude chránený život a zdravie ľudí,“ tvrdí Šefčík, podľa ktorého je liečba covidových pacientov v nemocnici finančne náročná a tiež sa hradí zo spoločného.

Viac o očkovacej lotérii si prečítajte tu:

  1. Robert Fico (Smer-SD).
  2. Drucker OSTRO kritizuje Hegera

Mimochodom, tie peniaze v lotérii či v sprostredkovateľskom bonuse budú rozdané konkrétnym ľuďom, ktorým pomôžu. Nezáviďme im,“ pripomenul. Šefčík tiež tvrdí, že najsilnejšia vládna strana OĽANO nechce ľudí do ničoho tlačiť. „Tak ako ja, tak ani OĽANO, nechceme nikoho nútiť do očkovania. Motivácia, kampaň, presviedčanie, argumentovanie – to predsa nie je nútenie,“ čudoval sa poslanec.

Podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie k podpore očkovania proti Covid-19 v Bratislave 30. júna 2021.

Niektorým sa nepozdáva, že finančne motivovať z „nášho“ ide človek, ktorý ešte očkovaný nie je. – Foto: tasr

Jeho slová však fanúšikov nepresvedčili. „Super preslov. Ale že ide prehovárať a finančne odmeňovať človek, ktorý sám nie je zaočkovaný, tak to mi do hlavy akosi nejde,“ napísal Šefčíkovi jeden z nich a narážal tak zrejme na fakt, že expremiér a súčasný minister financií Igor Matovič stále nie je zaočkovaný. „Nechcete nútiť nikoho a neočkovaní sú šikanovaní, diskriminovaní. Rozdeľujete spoločnosť,“ frfle ďalšia diskutujúca. Niektorým sa však stále nepáči, že sa bude rozdávať zo štátnej kasy, hoci zrejme momentálne nie veľmi plnej.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poslanec za OĽANO o očkovacej lotérii: Áno, sú to peniaze zo spoločného. Nezáviďte!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti