eReport.sk
Matovič sa nenechá zastrašiť!
Šéf OĽANO Igor Matovič. Zdroj: tasr

Bombu niekto nahlásil aj u Matoviča! Jeho hovorca odkázal, že sa šéf OĽANO nenechá zastrašiť

Matovič sa nenechá zastrašiť! V dome lídra OĽANO Igora Matoviča v piatok nahlásili bombu, prípadom sa zaoberá polícia. Pre TASR to potvrdil Peter Dojčan z mediálneho tímu hnutia. Ako prvý na to upozornil na to týždenník Plus 7 dní.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Svedčil proti nemu Makó
  2. Prečo NAKA nevyšetruje aj Mikulca?
  3. Lipšicov a Matovičov darček
  4. Smer reaguje na NAKA

„Túto informáciu môžeme potvrdiť. Prípadom sa zaoberá polícia, ktorá podnikla potrebné kroky. Vyhrážanie sa útokom na rodinu a obydlie kohokoľvek považujeme za mimoriadne odporné a zbabelé konanie. Igor Matovič sa však zastrašiť nenechá,“ uviedol pre TASR Dojčan.

Samotný Igor Matovič, ktorý je inak aktívny na sociálnej sieti každých 20 minút, sa do týchto chvíľ nevyjadril.

Nie je to prvýkrát

Bomba bola v dome Igora Matoviča nahlásená aj v roku 2021. Hlásenie vtedy páchateľ podal cez webovú stránku Štátnej správy SR. Správa však bola zaevidovaná až o deň neskôr. Ani vtedy žiaden výbušný systém nenašli. Polícia doteraz neoznámila, že by vypátrala páchateľa. Preto je zrejmé, že ho nenašli.

Platforma

Kým Igor Matovič mlčí, poslanci tzv. Občiansko-demokratickej platformy, ktorí odišli z klubu OĽANO, odsúdili prejavy zastrašovania verejných funkcionárov. Výbušninu okrem Matoviča nahlásili totiž aj v mieste bydliska špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica.

„Platforma odsudzuje extrémistické a kriminálne násilie voči každému občanovi. Osobitne, ak sa deje voči predstaviteľom verejnej moci a ich rodinám,“ konštatuje v stanovisku. Príslušné orgány štátu zároveň žiada, aby včas odhalili a potrestali páchateľov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bombu niekto nahlásil aj u Matoviča! Jeho hovorca odkázal, že sa šéf OĽANO nenechá zastrašiť

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti