eReport.sk
Igor Matovič (OĽaNO)
Igor Matovič (OĽaNO). Foto: tasr

Matovič oslavuje narodeniny. Toto vraj chystá pre ľudí

Expremiér Igor Matovič dnes oslavuje 48. narodeniny. Deň pred svojim sviatkom oznámil, že zrejme už čoskoro začneme na Slovensku očkovať ruskou vakcínou Sputnik V. Na Deň matiek zase prisľúbil zvýšenie rodinných prídavkov. A v rukáve má vraj ďalšie prekvapenie.

Že sa niečo chystá prezradila poslanecká asistentka Jozefa Pročka a kandidátka za OĽANO Mária Benová. „Igor: „Chceme zrušiť koncesionárske poplatky“,“ napísala záhadne na svoju sociálnu sieť. Naznačila tak, o čom s poslancami zrejme hovoril minister financií Igor Matovič. Ako sa však rozprúdila diskusia, bolo jasné, že expremiér plánuje zrušiť povinnosť platiť koncesie pre všetkých.

Záhadný status zverejnila Pročkova asistentka a kandidátka za OĽANO. – Foto: fb/maria.benova

Jedným z dôvodov je zrejme aj nespokojnosť s tým, čo verejnoprávna televízia a rozhlas vysiela. „Aj teraz dostáva RTVS cca 35 miliónov od štátu a naklonená je komu chce,“ nechala sa počuť Pročkova asistentka.

Hoci veľa ľuďom sa pozdáva, že nebudú musieť podporovať verejnoprávnu televíziu a rozhlas, našli sa aj takí, ktorí celý zámer spochybnili s tým, že sa to i tak vykryje z peňazí daňových poplatníkov a objektivite to neprospeje.

Jaroslavovi Rezníkovi zrejme zamrzne úsmev na tvári, keď sa koncesie zrušia. – Foto: tasr

„Po prvé, nevieš, aký bude spôsob financovania a po druhé, neobjektívna a závislá je už pekných pár rokov, napriek financovaniu aj mimo štát, teda z koncesií,“ rozčuľovala sa Benová nad kritikou.

Matovič už v minulosti odmietol zvyšovanie koncesionárskych poplatkov. Generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník ich totiž navrhol vo výške 8,5 eura. Podľa Matoviča však ide o rovnostársku daň a tak bol proti. Najnovšie ich zrejme bude chcieť zrušiť úplne. S otázkami, čo bude s koncesiami sme sa obrátili na Matovičov rezort financií a aj na ministerstvo kultúry. Z ministerstva financií nás odkázali na nedávnu tlačovú konferenciu financmajstra. „Uvažujeme nad tým, že zrušíme koncesionárske poplatky ako súčasť daňovo odvodovej reformy. Ako také upratanie systému,“ povedal vtedy Matovič. Kedy by k tomu mohlo dôjsť a akým spôsobom bude RTVS financovaná, sme sa však zatiaľ nedozvedeli.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport