eReport.sk
Novinár Dag Daniš, foto: RTVS
Novinár Dag Daniš, foto: RTVS

Daniš: RTVS roky ukazovala, ako nemá vyzerať slovenská verejnoprávna televízia. Robila politické kampane

Novinár Štandardu upozorňuje na to, že RTVS si sprivatizovali progresívni aktivisti. Verejnoprávna televízia podľa neho už roky neposkytuje objektívne informácie. RTVS robila politické kampane a zužovala priestor pre akúkoľvek kritiku, čo bolo podľa Daniša vidieť hlavne pri pandémii a vojne na Ukrajine.

RTVS si sprivatizovali progresívci

Dag Daniš hodnotí samozrejme negatívne to, ak mala byť verejnoprávna televízia vystavená tlakom politických strán. To, aby mohol byť riaditeľ RTVS odvolaný bez udania dôvodu, sa mu nepáči.

Podľa novinára je však ešte horšie, ak si verejnoprávnu televíziu sprivatizujú progresívni aktivisti. „Nezávislé médiá a progresívne médiá totiž nie sú synonymá. Naopak, sú to pojmy, ktoré si protirečia,“ hovorí novinár.

Reels D. Daniša zo Štandardu

Podľa neho to dlho dokazovala aj RTVS. „Pri zlomových témach ako bola pandémia alebo vojna na Ukrajine, nerobila nezávislú žurnalistiku, robila politické kampane a zužovala priestor pre akúkoľvek kritiku,“ zdôraznil známy novinár.

V RTVS treba vyvetrať

Podľa Daniša RTVS roky ukazovala, ako nemá vyzerať slovenská verejnoprávna televízia. „A teraz sa jej to len vracia. Okrem progresívcov sa jej nemá kto zastať,“ skonštatoval.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Generálny riaditeľ Rozhlasu a televízie Slovenska Ľuboš Machaj.
  2. Patrí to len do rozprávok?
  3. Ivan Korčok v prvom kole prez. volieb. FOTO TASR - Jaroslav Novák

„V RTVS treba trochu vyvetrať. Po rokoch v nej stále cítiť starý komsomolský puch a tentokrát sú za ním premnožené progresívne kvasinky,“ uzavrel Dag Daniš.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Daniš: RTVS roky ukazovala, ako nemá vyzerať slovenská verejnoprávna televízia. Robila politické kampane

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie