eReport.sk
Eduard Chmelár
Eduard Chmelár Zdroj: Pluska screenshot

Chmelár: Toto že bola odborná diskusia o RTVS? Nie odborná ale propagandistická


RTVS odvysielala konferenciu o budúcnosti verejnoprávneho média. Prizvali rôznych hostí. Na Eduarda Chmelára táto panelová diskusia nezapôsobila. Podľa neho to nebola diskusia odborná ale propagandistická. Ľ. Machaj podľa neho poskytol mediálny priestor hŕstke „nepodstatných a dezorientovaných krikľúňov iba preto, že vrieskali nezmysly na členov slovenskej vlády“.

Odborná diskusia o RTVS?

Eduard Chmelár tvrdí, že generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj zneužil televíznu obrazovku a priestor, ktorý platíme všetci z našich daní. Ako? Podľa neho diskusia, ktorú RTVS nazvala odbornou, odborná nebola. Bola propagandistická… „a je mi ľúto, že sa na túto nadprácu nechali zneužiť moderátori, ktorých som si doteraz vážil,“ píše známy historik. Okrem toho, vedenie RTVS v nej podľa neho obhajovalo svoje nedemokratické postupy.

Podľa E. Chmelára, Ľ. Machaj „tvrdil, že do relácií pozývajú hostí podľa „relevantnosti“ a podľa toho koncipujú aj spravodajstvo. Dnes poskytol v Správach RTVS pomerne veľký priestor hŕstke nepodstatných a dezorientovaných krikľúňov (napočítal som ich 13 – slovom trinásť) iba preto, že vrieskali nezmysly na členov slovenskej vlády,“ popisuje známy historik.

„Ale keď niekoľko stoviek ľudí v centre Bratislavy požadovalo zastavenie paľby a mierové rokovania na Ukrajine, pričom na tomto zhromaždení vystúpila dnes už zosnulá legendárna hrdinka SNP Anička Bergerová, ukrajinská liberálna (!) disidentka žijúca v emigrácii Nina Potarská, bývalý predseda Valného zhromaždenia OSN Jan Kavan či bývalý predseda NR SR Jozef Migaš, nepriniesli z tohto masového podujatia ani len krátky šot. Toľko k predstavám o „relevantnosti“ súčasného manažmentu RTVS,“ uzavrel tému RTVS známy politológ.

Mohlo by vás zaujímať:

Chmelár sa dotkol aj výjazdového rokovania vlády. „Pred budovou v Michalovciach, v ktorej sa konalo zasadnutie slovenskej a ukrajinskej vlády, postávala hŕstka hlučných ľudí, ktorá mávala ukrajinskými, európskymi a americkými vlajkami a vítala Denysa Šmyhala pokrikom „Sláva Ukrajine!“ Keď vystúpil premiér Fico, začali pišťať „fuuuj“ a pokrikovali na neho, že je hrobárom právneho štátu. Tak neviem, chuligáni. Chcete tu mať taký právny štát, aký vládne v tej krajine, ktorej ste volali na slávu? Viete vôbec, že dlhodobo je vo všetkých ukazovateľoch najskorumpovanejším štátom v Európe? Že Index of democracy ju dlhodobo zaraďuje medzi hybridné režimy, nie medzi demokratické, kam patrí Slovensko? Viete, že opozičné médiá sú tam zakázané a opoziční lídri sú buď vo väzení alebo utiekli do emigrácie?“ okomentoval Eduard Chmelár.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár: Toto že bola odborná diskusia o RTVS? Nie odborná ale propagandistická

Odoberať
Upozorniť na
23 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: