tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Foto: tasr

Matovič o koronakríze a Vianociach: „Kape mi už z toho na karbit“

Boj s koronavírusom si vyberá svoju daň aj na duševnom zdraví premiéra. Priznal to samotný Igor Matovič v diskusnej relácii televízie TA3 V politike. Predseda vlády tiež uviedol, že postupne nám všetkým začne „šibať“.

Premiér sa obul do aktivít opozície. Líder strany HLAS Peter Pellegrini spustil na svojej stránke anketu o predčasných voľbách, opozícia tiež plánuje referendum o zotrvaní terajšej vlády. Matovič proti tomu nič nemá a želá im na tomto poli veľa úspechov, zároveň však cíti voči opozícii krivdu. „Ja viem, že teraz zneužívajú ťažkú situáciu, že ľuďom už kape na karbit. Aj mne z toho kape na karbit, že tu osem mesiacov bojujeme s COVID-19. Všetkým nám postupne začne z toho šibať, lebo je to naozaj ťažké. A to vidíme v celej Európe, v celom svete. Vtedy by opozícia mala pomáhať,“ povedal Matovič.

Okrem tradičných tém – výčitky smerom k ministrovi hospodárstva Sulíkovi, dôležitosť celoplošného testovania či neúspech nápadu s komunitným testovaním, však prezradil, ako by mohli vyzerať blížiace sa Vianoce. „Žiadna úvaha od nikoho o lockdowne na Vianoce ešte nepadla z pohľadu štátu. Skôr si myslím, že by to malo byť o celospoločenskej dohode, tak ako to bolo v prípade Sviatku všetkých svätých. Každé stretnutie s ľuďmi, ktorých rád vidím po roku, tak všetko je pokúšanie osudu. To potrebuje vírus. Aby bolo čo najviac stretnutí, pohybov,“ zdôraznil premiér.

Matovič chce, aby sme po Vianociach z koronakrízy vyšli zdravší, ako pred Vianocami. Premiér tiež prezradil, že viacerí lídri krajín Európskej únie sa boja, že sa ľudia rozcestujú a koronavírus sa opäť rozbehne. „Záleží aj na tom, ako to zvládneme pred Vianocami. Keď prebehnú testovania a zrazíme krivku výrazným spôsobom dole, to bude znakom toho, že sme sa zomkli, uvedomujeme si, že vzdelanie je veľká hodnota pre deti a chceme dostať po Vianociach v čo najväčšej miere deti do škôl,“ dodal Matovič.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič o koronakríze a Vianociach: „Kape mi už z toho na karbit“

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku