eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Turecká polícia rázne zakročila proti gayom v Istanbule: Zatkla stoky ľudí!

Turecká polícia v nedeľu násilím zasiahla voči účastníkom pochodu gay pride v meste Istanbul, pričom zadržala stovky demonštrantov. Informovali o tom novinári agentúry AFP, ktorí sa nachádzajú priamo na mieste.

Hoci mesto pochod, ktorý sa mal konať v okolí centrálneho istanbulského námestia Taksim, zakázalo, ľudia sa zhromaždili neďaleko a skôr ako bolo plánované. Polícia protestujúcich po zatknutí nasadila do autobusov. Spravodajcovia AFP videli dva autobusy plné zadržaných osôb vrátane fotografa AFP Bülenta Kiliča, ktorý mal ruky spútané za chrbtom.

Zadržaný recidivista?

Kilič, ktorý je momentálne v cele policajného zaistenia, bol zatknutý aj počas vlaňajšieho pochodu za práva komunity LGBT.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezident ČR Miloš Zeman.
  2. Zrelé vírusové častice opičích kiahní oválneho tvaru (vľavo) a sférické nezrelé vírusové častice získané zo vzorky ľudskej kože (vpravo).
  3. Kvety a sviečky sú položené po stredajšom útoku muža v nórskom meste Kongsberg.

Stovky protestujúcich s dúhovými vlajkami napriek policajnému zákroku pokračovalo v akcii, ktorá sa v Istanbule koná pravidelne od roku 2003. Posledný gay pride, ktorý sa mohol uskutočniť bez zákazu polície, prilákal v roku 2014 desaťtisíce ľudí. Išlo o jedno z najväčších podujatí svojho druhu v prevažne moslimskom regióne.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Turecká polícia rázne zakročila proti gayom v Istanbule: Zatkla stoky ľudí!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti