eReport.sk
Ficove odporúčanie polícii
Predseda Smeru-SD Robert Fico. Zdroj:fb/robertficosk

VIDEO Fico: Z vlády už ostali iba ruiny, toto je najhlbšia vládna kríza histórie Slovenska!

Predseda strany Smer-SD Robert Fico si myslí, že dianie v parlamente je jednoznačným potvrdením najhlbšej vládnej krízy, akú kedy Slovensko zažilo.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Vládne strany sa prepadli
  2. Titulka TV Markíza k dnešnému protestu
  3. Šéf OĽANO Igor Matovič
  4. roman mikulec porušil zákon
  5. Štefan Hamran
  6. Robert Fico na snímke z videa.

Odvolávaný minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) dnes v pléne získal totižto podporu len necelej tretiny poslancov (48). Ak by sa strana SaS nezdržala hlasovanie, Mikulec už v tomto momente nemusel byť ministrom. Z vlády ostali podľa Ficových slov iba ruiny. Smer aj naďalej trvá na tom, že na čele rezortu vnútra stojí človek napojený na korupciu, na zlodejstvá a na rodinkárstvo.

Ústavné zmeny

Jednou z hlavných tém na súčasnej schôdzi má byť aj návrh ústavných zmien navrhnutých predsedom parlamentu Borisom Kollárom (Sme rodina). Tie majú umožniť skrátenie volebného obdobia parlamentom ústavnou väčšinou v parlamente, ale aj referendom. Problematický však môže byť postoj SaS.

„Mrzí ma, že túto hru hrá aj strana SaS, pretože to je strana liberálna, tá, ktorá by mala mať úctu a rešpekt k priamej demokracii. A práve SaS hovorí, že by sme mali vypustiť z ústavy ustanovenie, ktoré hovorí, že na základe referenda sa dá dosiahnuť konanie predčasných parlamentných volieb. To je absolútne popretie demokracie.“

Robert Fico, predseda SMER-SD

Pozvánka na protest

Strana Smer dnes zároveň pozvala na 17. hodinu pred Prezidentský palác každého, kto má na na slovenskú vládu rovnaký názor a chce ho vyjadriť. Protestná akcia taktiež podporí myšlienku predčasných parlamentných volieb.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico: Z vlády už ostali iba ruiny, toto je najhlbšia vládna kríza histórie Slovenska!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti