eReport.sk
Zľava Boris Kollár a Igor Matovič. Foto: tasr

Mám tu dvoch lídrov opozície? Kollár to drsne natrel sebe aj vláde, zaskočil moderátorku!

Pálil do vlastných radov! Predseda parlamentu Boris Kollár (55) sa počas rozhlasovej relácie RTVS Sobotné dialógy, ktorej hosťom bol tiež expremiér Peter Pellegrini (45), prezentoval ako keby ani nebol súčasťou koalície. Na kabinete premiéra Igora Matoviča nenechal nitku suchú a vymenovával jedno zlyhanie vlády pri boji s pandémiou za druhým. Kollárov “sebakritický” prejav zaskočil aj moderátorku relácie, ktorá poznamenala, že má pocit ako by v štúdiu sedeli dvaja opoziční politici.

„V čom sme spravili chybu? Myslím si, že už dávno mala byť zavedená štátna karanténa tak, ako sa to urobilo v prvej vlne, kde keď ktokoľvek prišiel, tak okamžite bol umiestnený v karanténe,” začal menovať pochybenia Kollár. „Toto sme mali spraviť skôr. To musíme uznať a je to jeden z dôvodov prečo máme také zlé čísla,” sypal si popol na hlavu líder hnutia Sme rodina.

Rok sme boli ticho

„Aj keď nie som člen vlády, v utorok som sa zúčastnil rokovania. Bol som tam šesť hodín a na všetkom sme sa dohodli – covid automat by mal platiť. A zrazu, v stredu jedna strana SaS a potom druhá strana Za ľudí, to začali meniť,” uviedol najznámejší slovenský multiotecko s tým, že takto sa zbytočne potom preťahujú rokovania vlády a vzniká chaos. Dodal, že už to nemieni tolerovať. „Rok sme boli ticho, my sme korektný koaličný partner. Ja nebudem písať statusy na kolegov,” zdôraznil Kollár a doplnil, že svoje výhrady koaličným politikom adresoval medzi štyrmi očami.

Boris Kollár sfúkol kroky koalície, ktorej je súčasťou. – Foto: tasr

Nezvládame komunikáciu

Na paškál si druhý najvyšší ústavný činiteľ zobral ja prezentovanie opatrení smerom k verejnosti, a ani tu, seba, ani svojich kolegov nešetril. „Toto je najhoršie, že tá komunikácia, to musím povedať kritiku do vlastných radov aj sám na seba, že áno toto nezvládame. A v tomto musíme urobiť okamžitú nápravu,” kajal sa Kollár podľa ktorého musia byť všetky zmeny oznámené s dostatočným predstihom. „Musíme si vstúpiť do svedomia a začať normálne komunikovať,” neprestával v slovnom sebabičovaní šéf národnej rady.

Peter Pellegrini sa počas diskusie ani nemusel veľmi snažiť, Kollár sa kritizoval aj sám. – Foto: fb/p.pellegrini

Opozičník Kollár?

Bizarná situácia, keď sa Kollár tváril, akoby ani nebol jedným z lídrov koalície, ale politický protivník Matovičovho združenia, neušla ani moderátorke Marte Jančkárovej. Tá si neodpustila uštipačnú poznámku. „Z vašich slov by nezainteresovaný pozorovateľ mohol usúdiť, že tu mám dvoch lídrov opozície,” skonštatovala rozhlasová moderátorka.

Pellegrini už len pokračoval v začatej kritike

Kollárov spolubesedník Peter Pellegrini sa ani nemusel veľmi snažiť a stačilo mu len pokračovať v “milosrdne” nadhodených témach svojho politického oponenta. „Vláda úlohu v čase krízy a boj s ňou absolútne nezvládla a na tom už netrpia len preferencie politických strán, ale opäť obete,” okomentoval exsmerák katastrofické štatistiky úmrtnosti na COVID-19 na Slovensku.

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.