eReport.sk
Obsahuje i body týkajúce sa Ukrajiny
Peter Pellegrini ako prezident, Robert Fico ako premiér a Andrej Danko ako šéf parlamentu. Takéto zloženie troch najvyšších ústavných činiteľov by si vedel predstaviť predseda Smeru-SSD. Foto: tasr

Fico v tom má jasno: Pre Slovensko by bolo najlepšie, keby sa šéfom parlamentu stal Andrej Danko


Zvolením Petra Pellegriniho novým slovenským prezidentom nastala pre koalíciu zaujímavá situácia. Musí totiž vyriešiť, kto bude miesto šéfa Hlasu-SD zastávať post predsedu Národnej rady SR. Samotný Pellegrini síce načrtol, koho zo svojej strany by si vedel predstaviť na miesta šéfa parlamentu, všetko ale môže byť napokon inak. Naznačil to v diskusnej relácii premiér Robert Fico, ktorý nové meno predsedu Národnej rady SR spájal so známymi tromi Svätoplukovými prútmi.

Trojica by garantovala aj stabilitu Slovenska

Pre Slovensko by bolo najlepšie, ak by sa stal predsedom Národnej rady (NR) SR šéf SNS Andrej Danko. Spolu s prezidentom Petrom Pellegrinim a premiérom Robertom Ficom (Smer-SSD) by takáto „trojička“ poukazovala na stabilitu vládnej koalície. V diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy to podľa TASR povedal Fico, ktorý zároveň priznal, že plne rešpektuje, že post patrí podľa platnej koaličnej zmluvy Hlasu-SD, a preto hovorí o potrebe dohody.

Téme nového predsedu NR SR sa koalícia podľa jeho slov bude venovať až o niekoľko týždňov až mesiacov. „Absolútne najlepším riešením pre Slovensko by bolo, keby vo vládnej koalícii vznikla dohoda, aby bol prezidentom už zvolený Peter Pellegrini, predsedom vlády by bol Robert Fico a predsedom parlamentu by bol Andrej Danko.

Takáto „trojička“ by pomohla garantovať aj stabilitu Slovenska a „veľmi dynamické“ plnenie programového vyhlásenia vlády.

Robert Fico, slovenský premiér a predseda strany Smer-SSD

Toto by bolo pre vládnu koalíciu to najlepšie, to by boli tie tri Svätoplukove prúty, ktoré by potom fungovali,“ vyhlásil premiér. Ukázala by sa podľa neho mimoriadna stabilita koalície. Takáto „trojička“ by podľa neho pomohla garantovať aj stabilitu Slovenska a „veľmi dynamické“ plnenie programového vyhlásenia vlády. Fico to označil za svoj politický názor. Zotrvanie podpredsedu NR SR Petra Žigu na poste vedenia parlamentu považujú v koalícii za dočasné riešenie. Na koaličnej rade sa dohodli na postupe na najbližšej schôdzi NR SR, kde bude veľa dôležitých zákonov. Preto sa majú postu šéfa NR SR venovať až neskôr.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Fico o vyčíňaní progresívcov
  2. Ľudia vás nechcú!

„Potrebujeme teraz schváliť dôležité zákony, potrebujeme sa pripraviť na júnové voľby a potom sa môžeme o tejto téme baviť. Musí vzniknúť dohoda vládnej koalície,“ povedal s tým, že bez dohody vládnej koalície by „trojička“ bola iba sen. Premiér si myslí, že rozhodujúcim momentom pre víťazstvo Pellegriniho v prezidentských voľbách bolo stretnutie koaličných lídrov, ktorí ho vo voľbe podporili. Víťazstvu Pellegriniho podľa Fica výrazne pomohla vládna koalícia.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico v tom má jasno: Pre Slovensko by bolo najlepšie, keby sa šéfom parlamentu stal Andrej Danko

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: