eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) si podáva ruku s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom počas ich stretnutia v rámci návštevy kozmodrómu Vostočnyj.
Ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom. Foto: tasr/ap

Lukašenko šokuje: História sa opakuje! Pripravujú sa strategické plány na útok proti Rusku

Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko prekvapuje. Západ sa podľa neho pripravuje zaútočiť na Rusko cez jeho krajinu. O údajnom komplote podľa vlastných slov hovoril v pondelok s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

„Pripravujú sa strategické plány na útok proti Rusku,“ tvrdí Lukašenko s tým, Západ sa bude snažiť zacieliť na Rusko „cez Ukrajinu a cez Bielorusko“.

Mohlo by vás zaujímať

 1. Bieloruský prezident Alexander Lukašenko.
 2. Ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) si podáva ruku s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom počas ich stretnutia v rámci návštevy kozmodrómu Vostočnyj.
 3. Rinat Achmetov, archívna snímka.
 4. Vladimir Putin
 5. Ruský prezident Vladimir Putin.
 6. Na archívnej snímke americkí vojaci stoja po prílete na americkú vojenskú základňu v nemeckom Wiesbadene.
 7. slovenská ekonomika recesia rast bankovka kríza peňaženka
 8. Ruský prezident Vladimir Putin si pripíja počas prejavu na virtuálnom summite lídrov zoskupenia BRICS v Moskve vo štvrtok 23. júna 2022.
 9. Sloviansk je ukrajinské mesto v Doneckej oblasti. Ilustračná snímka.
 10. Tank so symbolom Z.
 11. Ruský prezident Vladimir Putin si pripíja počas prejavu na virtuálnom summite lídrov zoskupenia BRICS v Moskve vo štvrtok 23. júna 2022.

„História sa opakuje,“ povedal bieloruský líder vo vystúpení pred absolventmi vojenských škôl a dôstojníkmi. Bielorusko, hlavný spojenec Kremľa, bolo miestom zhromažďovania časti ruských jednotiek pred inváziou na susednú Ukrajinu, ktorá sa začala 24. februára.

Rusko informácie nepoprelo

Predstavitelia západných krajín nikdy verejne nepovedali, že by plánovali útok na Rusko, píše AFP. Lukašenko však poukázal na rozširovanie NATO s vyhlásením, že Západ tlačí svet k „veľkej vojne“ a bieloruská armáda by mala byť pripravená.

Ruský prezident Vladimir Putin.
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová sa v utorok vyjadrila podobne. Spojené štáty a ich spojencov opätovne obvinila z vyprovokovania ukrajinskej krízy a „nebezpečného balansovania na pokraji otvorenej vojenskej konfrontácie“ s Ruskom. „Takáto kolízia by znamenala riziko nukleárnej eskalácie,“ citovala z jej vyhlásenia agentúra DPA.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lukašenko šokuje: História sa opakuje! Pripravujú sa strategické plány na útok proti Rusku

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti