tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir Putin Foto: tasr

Putin robí nečakané personálne rošády. Dotkli sa aj ruskej vesmírnej agentúry

Ruský prezident Vladimir Putin sa rozhodol pre personálne zmeny. V piatok odvolal z funkcie riaditeľa ruskej vesmírnej agentúry Roskosmos Dmitrija Rogozina. Vyplýva to z výnosu zverejneného na oficiálnej internetovej stránke Kremľa. Nejde o jedinú zmenu, ktorú Kremeľ urobil.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na snímke nosná raketa Falcon 9 s kozmickou loďou Crew Dragon spoločnosti SpaceX odštartovala zo štartovacieho komplexu v Kennedyho vesmírnom stredisku NASA na Floride v piatok 8. apríla 2022.
  2. Ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) si podáva ruku s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom počas ich stretnutia v rámci návštevy kozmodrómu Vostočnyj.
  3. Ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) si podáva ruku s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom počas ich stretnutia v rámci návštevy kozmodrómu Vostočnyj.
  4. ukážka bojov o Bratislavu medzi vojskami Nemecka a Ruska.
  5. Ruský prezident Vladimir Putin.
  6. Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov

Z ďalších výnosov zverejnených na webovej stránke ruského prezidenta vyplýva, že Rogozina na tomto poste nahradí doterajší ruský vicepremiér Jurij Borisov. Toho Putin v piatok odvolal z funkcie podpredsedu ruskej vlády a zároveň ho vymenoval za nového riaditeľa Roskosmosu.

Za nového podpredsedu vlády šéf Kremľa vymenoval doterajšieho ministra priemyslu a obchodu Denisa Manturova, píše agentúra Reuters.

Rogozin bol šéfom ruskej vesmírnej agentúry štyri roky, do funkcie bol vymenovaný v máji 2018. Podľa zdrojov spravodajského portálu Meduza by Rogozin mohol prejsť do prezidentskej administratívy. Údajne patrí medzi kandidátov na jej šéfa, prípadne by mohol obsadiť post splnomocnenca pre ukrajinské separatistické republiky.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin robí nečakané personálne rošády. Dotkli sa aj ruskej vesmírnej agentúry

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku