tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin si pripíja počas prejavu na virtuálnom summite lídrov zoskupenia BRICS v Moskve vo štvrtok 23. júna 2022.
Ruský prezident Vladimir Putin Foto: tasr/ap

Šéf americkej tajnej služby o Putinovi: On a chorý? Kdeže, je až v príliš dobrom stave!

Riaditeľ americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA) William Burns považuje špekulácie o zlom zdravotnom stave ruského prezidenta Vladimira Putina za neopodstatnené, napísala vo štvrtok britská verejnoprávna stanica BBC. Podľa Burnsa neexistujú žiadne relevantné informácie spravodajských služieb, ktoré by naznačovali, že ruský prezident, ktorý tento rok dovŕši 70 rokov, je nevyrovnaný alebo v zlom zdravotnom stave.  

Vo svojom vystúpení na Aspenskom bezpečnostnom fóre v štáte Colorado Burns konštatoval, že Putin sa zdá byť „v príliš dobrom zdravotnom stave“.  V reakcii na smiech, ktoré jeho slová vyvolali, Burns dodal, že nejde o oficiálne stanovisko spravodajských služieb.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na kombosnímke zľava Vladimir Putin, Alí Chameneí a Recep Tayyip Erdogan.
  2. Britský premiér Boris Johnson.
  3. Ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) si podáva ruku so svojím tureckým náprotivkom Recepom Tayyipom Erdoganom pred ich stretnutím v Teheráne 19. júla 2022.
  4. Ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) si podáva ruku s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom počas ich stretnutia v rámci návštevy kozmodrómu Vostočnyj.
  5. ukrajina vojaci
  6. Ruský prezident Vladimir Putin.
  7. Ruský prezident Vladimir Putin.
  8. Ruský prezident Vladimir Putin.
  9. Vlajka Európskej únie, ilustračné foto

Burns, ktorý bol veľvyslancom USA v Moskve, pripomenul, že ruského vodcu sledoval a rokoval s ním viac ako dve desaťročia. Na základe toho dodal, že Putin „veľmi verí v kontrolu, zastrašovanie a pomstu“ a tieto vlastnosti sa za posledné desaťročie ešte viac vyostrili, pretože okruh jeho poradcov sa zúžil. Putin „je presvedčený, že jeho osudom ako ruského lídra je obnoviť Rusko ako veľmoc. Verí, že kľúčom k dosiahnutiu tohto cieľa je obnovenie sféry vplyvu v susedstve Ruska, a to nemôže dosiahnuť bez ovládnutia Ukrajiny,“ vysvetlil šéf amerických tajných služieb.

V Rusku je stabilný režim

Burnsove výroky potvrdzujú vyjadrenia náčelníka britského generálneho štábu admirála Tonyho Radakina. Ten sa minulý týždeň ohradil voči fámam o zdravotnom stave ruského prezidenta alebo o možnosti, že by naňho mohol byť spáchaný atentát. „Myslím si, že niektoré komentáre o tom, že (Putin) nie je v dobrom zdravotnom stave alebo že ho nakoniec zavraždia, sú len zbožnými želaniami,“ povedal Radakin v rozhovore pre BBC, ktorý bol odvysielaný minulú nedeľu.

„Ako vojenskí profesionáli vidíme v Rusku relatívne stabilný režim, prezident Putin dokázal potlačiť akúkoľvek opozíciu (…) a nikto na najvyšších miestach nemá motiváciu postaviť sa mu,“ vyhlásil Radakin. Upozornil tiež, že „výzva, ktorú predstavuje Rusko, bude trvať“ potenciálne „desaťročia“ a dodal, že politik, ktorý vo funkcii premiéra nahradí Borisa Johnsona, by si mal byť vedomý toho, že Rusko je pre Spojené kráľovstvo „najväčšou hrozbou“.

Ruský prezident Vladimir Putin Foto: tasr

Kremeľ sa nevzdá

Aj riaditeľ CIA predpovedal, že Kremeľ bude na Ukrajine pokračovať vo vyčerpávajúcej vojne v presvedčení, že vôľa Západu podporovať Ukrajinu časom ochabne. Pripomenul však, že Putin sa pri svojich pôvodných inváznych plánoch prepočítal, keďže sa mu nepodarilo bleskovo obsadiť Kyjev. Podľa Burnsa sa opäť ukáže, že sa mýlil. Putin „trvá na tom, že Ukrajina nie je skutočná krajina, ale skutočné krajiny sa bránia,“ vysvetlil Burns.

Ako už TASR informovala, Spojené štáty podľa Burnsa odhadujú, že počas bojov na Ukrajine prišlo o život približne 15.000 ruských vojakov a ďalších zhruba 45.000 utrpelo zranenia. Burns dodal, že aj Ukrajina utrpela značné straty.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéf americkej tajnej služby o Putinovi: On a chorý? Kdeže, je až v príliš dobrom stave!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku