eReport.sk
Ľudia sú a budú v uliciach!
Protest občanov, foto:tasr

Ľudia sú a budú v uliciach! Občianski aktivisti sa spájajú do protivládnych protestov

Ľudia sú a budú v uliciach! Termín predčasných volieb už síce poznáme, no zdá sa, že veľká časť obyvateľstva nie je spokojná s tým, ako si vláda Eduarda Hegera (OĽANO) predĺžila svoj pobyt vo vládnych kreslách. Vláda bola odvolaná už koncom minulého roka, no sama svojvoľne rozhodla, že si zaslúži vládnuť až do októbra 2023. Kritika opozície a občanov nie je vypočutá a prezidentka SR z nejakého dôvodu v otázke vôbec nekoná. Opäť sa teda otvorene začína hovoriť o ďalších protestoch.

Ľudia sú a budú v uliciach!

Protesty majú jeden hlavný a jasný motív – mier. Európske vlády za chybný prístup k vojne na Ukrajine nekritizujú len opozície v jednotlivých štátoch, vrátane slovenskej, ale aj odborníci svetového formátu, politickí analytici, či komentátori verejného diania. Prvé pochody za mier sa konali v Michalovciach a Košiciach. V stredu je na pláne mesto Prešov a Spišská Nová Ves. Nevyslúžili si však ani zďaleka takú mediálnu pozornosť, ako pred pár rokmi protesty Za slušné Slovensko. Vlna protestov pritom v Michalovciach, Košiciach a Prešove nekončí.

Po celom Slovensku

Zoznam jednotlivých protestov sa šíri po sociálnych sieťach a je možné nájsť ho aj v niektorých médiách. „9.2 Poprad ,Rožňava . 10.2 . Lučenec, Zvolen. 11.2 Banská Bystrica . 13.2 Martin 14.2. Žilina ,Malacky 15.2 Trenčín. 16:2 Piešťany , Senica 17.2. Prievidza, Dunajská Streda , Galanta. 20.2. Topoľčany . Trnava . 21.2.Nové Zámky. 21.2 Rimavpská Sobota 22.2. Nitra 23.2 Komárno, Štúrovo 3.3. Bratislava štart prezidentský palác – cieľ US ambasáda,“ tak znie plán protestov na február a marec. Protesty sa v každom meste majú konať na Hlavných námestiach (s výnimkou konkrétnejších pokynov pre Bratislavu) o 17:00.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Michal Kaliňák v našom štúdiu.
  2. Už by aj stačilo!
  3. Nám sa Matovič vyhrážať nebude
  4. Matovičova a Hegerova vláda je najnedôveryhodnejšia na svete
  5. Škodcovia z parlamentu?
  6. Päť rokov od Chovancovej brutálnej smrti.

„Stovky ľudí v Michalovciach vyšli do ulíc za mier, počujete to ticho? Nevadí, naučili sme sa žiť v inom priestore, nedá sa nás oslepiť, ani umlčať, vieme kde hľadať pravdu! Michalovce to zvládli na jedničku s hviezdičkou! Zvládli to bez organizátora a vyšli do ulíc! Viete čo to znamená? Ľudia pochopili, že nepotrebujú nikoho z týchto falošných politikov, aby im hovoril čo majú kričať, ľudia vedia čo chcú! Nepotrebujú, aby im niekto hovoril čo majú robiť, ľudia sa vedia prejaviť! Máme vlastný rozum, nie sme hlúpe stádo, ktoré sa nechá ticho odvliecť na bitúnok! Je koniec súčasného vadného, politického systému, je chybný! Táto vláda, nie je naša vláda, ich zákony, nariadenia a hlúpe príkazy sa nás netýkajú! Dnes Košice spustia lavínu, ktorá sa nedá zastaviť! Organizátor je nikto a každý, nemajú koho zatvoriť, aby to zastavili, žije to svojim životom, sila je v ľuďoch, moc patrí nám, nie vám, máte výpoveď,“ znie jedna z výpovedí účastníka protestu v Michalovciach.

Bez organizátora?

Občania tvrdia, že protesty nemajú konkrétneho organizátora. Snažia sa tým preukázať, že protesty neorganizujú konkrétne politické strany, ale občianski aktivisti. Podľa informácií, ktorými disponuje naša redakcia, by za protestami mali byť viaceré známe osobnosti verejného diania, najmä politológ a analytik Ján Baránek.

Hlavnou požiadavkou protestujúcich je to, aby vláda k vojne na Ukrajine pristupovala s motívom prispieť k mieru, nie dodávkami zbraní a zbraňových systémov podporovať a predlžovať vojnu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ľudia sú a budú v uliciach! Občianski aktivisti sa spájajú do protivládnych protestov

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti