eReport.sk
V Smere stojíme za Slovenskom
Predseda Smeru-SD Robert Fico. Zdroj:fb/robertficosk

Ficove odporúčanie polícii: Vaše obvinenia sme rozbili na kašu, riešte radšej severné kalamity!


Ficove odporúčanie polícii. Predseda opozičnej strany Smer-SD odporúča Hamranovej polícii, aby sa zaoberala svojou prácou pre občanov, nie obviňovaniu opozičných predstaviteľov. Nové obvinenie Roberta Kaliňáka totižto prišlo len niekoľko hodín po vyhláseniach Igora Matoviča. i jeho kolegov o tom, že viac času do volieb poslúži na vyšetrovanie opozičných predstaviteľov. Fico minulý týždeň na tlačovej konferencii spochybnil nestrannosť vyšetrovateľky NAKA Moniky Barčákovej. Tá podľa príslušného dôkazu v podobe nahrávky má „na slovo“ poslúchať prokurátora Lipšicovho Úradu špeciálnej prokuratúry Ondreja Repu.

Ficove odporúčanie polícii

„Odporúčam polícii, aby sa venovala snehovej kalamite na severe Slovenska a nevypisovala stupídne vyhlásenia, ktorými len viac a viac potvrdzuje, akú špinu predstavuje skupina vyšetrovateľov na NAKA-e,“ reaguje Fico na vyhlásenia polície. Tá sa v podstate aj napriek nahrávkam konzistentne zastáva príslušníkov NAKA.

„Polícia nič nevyvrátila“

Aj napriek tomu, že sa vládne špičky a veľká časť médií snažia ignorovať to, čo Fico s Kaliňákom na tlačových besedách k trestnoprávnym témam púšťajú, nahrávky existujú a policajný zbor sa k nim skôr či neskôr bude musieť postaviť čelom. Pokiaľ sú totižto autentické, vyplývajú z nich veľmi závažné okolnosti s možnými trestnoprávnymi dôsledkami pre viacerých príslušníkov NAKA a prokurátorov špeciálnej prokuratúry.

Foto: FB/robertfico

„Polícia reagovala na našu TK, na ktorej sme doslova ´na kašu´ rozbili opätovné nezmyselné a čisto politicky motivované obvinenie R. Kaliňáka. Toto obvinenie je len potvrdením vyhlásení predstaviteľov vlády, že predčasné voľby odložili na 30. 9. 2023 len preto, aby mohli pozatvárať opozíciu. Polícia sa včera zastala vyšetrovateľov NAKA, ale nevyvrátila ani jedno z tvrdení podložených dôkazmi, ktoré z našich úst počuli o manipuláciách trestných konaní. Čo dnes konštatuje aj SIS a Ústavný súd SR,“ pokračuje Fico.

Zoberie im výsluhové dôchodky?

Celkom zaujímavou témou sa po tlačovej besede Smeru stalo aj Ficove vyhlásenie o výsluhových dôchodkoch. Tie by na základe zákona, ktorý schválila súčasná vláda, nemuseli byť priznané policajtom, ktorý vo svojej činnosti porušujú zákon, resp. konajú protizákonne. Tzv. „čurillovcom“ podľa šéfa Smeru hrozí, že padnú práve do kategórie, ktorú tento zákon rieši.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Mikuláš Dzurinda (uprostred) predstavuje nový politický projekt s názvom Modrá koalícia.
  2. Lekári otvorili pandorinu skrinku
  3. Zľava Branislav Gröhling zo strany SaS a Michal Šipoš z hnutia OĽANO.
  4. Zníženie DPH na potraviny sa neosvedčilo

„A informácia, že policajtom na NAKE bude znemožnené poberať do konca života výsluhové dôchodky, ak porušujú ľudské práva, nie je vyhrážaním. Takýto zákon platí a prijala ho súčasná vládna koalícia,“ uzavrel Fico.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ficove odporúčanie polícii: Vaše obvinenia sme rozbili na kašu, riešte radšej severné kalamity!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE: