eReport.sk
Nám sa Matovič vyhrážať nebude
Expremiér a súčasný poslanec NRSR Peter Pellegrini (Hlas-SD). Foto: tasr

Pellegrini chce zmeny aj v OČTK: Nám sa Matovič vyhrážať nebude, mal by sa dať zdravotne do poriadku!

Nám sa Matovič vyhrážať nebude. Líder opozičnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini zatiaľ reaguje na obvinenie. Obvinenie svojho bývalého kolegu a exministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD) veľmi vlažne. Jeho opoziční partneri zo Smeru medzi časom stihli spochybniť vyšetrovateľku NAKA Moniku Barčákovú. Odmietnuť obvinenie ako celok, keďže má byť vytvorené na základe politickej objednávky Igora Matoviča, Daniela Lipšica a Romana Mikulca. Smer tvrdí, že Barčákovú ovláda prokurátor Lipšicovho Úradu špeciálnej prokuratúry Ondrej Repa. Pellegrini v reakcii avizuje zmeny v trestnom práve v prípade, že sa Hlas dostane do budúcej vlády.

„Nám sa Matovič vyhrážať nebude“

Reforma by podľa neho mala zahŕňať nielen orgány činné v trestnom konaní, ale aj tajné služby. „Máme tu Slovenskú informačnú službu, vojenské spravodajstvo, máme tu niektoré kriminálne agentúry na finančnej správe. Tie sú možno menej kontrolované a parlamentom už vôbec nie,“ poukázal Pellegrini pre Plus 7 dní.

Odmieta revanš

Pellegrini hovorí o reforme trestno-právneho prostredia, Fico o nepriznanie výsluhových dôchodkov tým policajtom, ktorí v súčasnosti konajú nezákonne a na politickú objednávku. Mediálne túto skupinu vyšetrovateľov NAKA, o ktorú sa má jednať, poznáme ako „čurillovcov“.

Vzhľadom na vyhlásenia opozičných lídrov sa teda otvára otázka, či chystajú pomstu. Obaja to však odmietajú, Pellegrini dokonca veľmi explicitne. „Chcem povedať veľmi jasne, že ak sa niekomu dokáže, že robil nadprácu, zneužíval svoje postavenie alebo robil na základe politickej objednávky, tak bude potrestaný,“ vyhlásil Pellegrini.

Ciele reformy

Hlas pre tento moment nešpecifikuje, aká široká reforma v skutočnosti bude a čo všetko bude obsahovať. Je však jasné, že do budúcna bude potrebné riešiť konanie, ktoré, aspoň na základe zverejnených dôkazov, nie je ani morálne, ani demokratické a v konečnom dôsledku ani v medziach zákona.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava moderátor Michal Kovačič, Juraj Šeliga a Robert Kaliňák.
  2. Denník N na to akosi "pozabudol"
  3. Už by aj stačilo!
  4. Žilinka hodnotí rok

Cieľom reformy má byť podľa Pellegriniho hlavne zvýšenie bezpečnosti na Slovensku a efektívnejšie vyhľadávanie a trestanie tých, ktorí poškodzujú Slovenskú republiku a jej záujmy. „Či to bude zmenou názvu, rekonštrukciou úradov alebo ponechaním tých súčasných, ale doplnených ešte o niečo iné, to už ukáže budúcnosť a hlavne odborníci,“ povedal.

Bude obvinený?

Zástupcovia Smeru Pellegriniho prostredníctvom niekoľkých verejných vyhlásení upozornili, že majú informáciu a pripravovanom útoku na jeho osobu. Pellegrini pre tento moment ostáva pokojný. Jeho možné obvinenie však nevylučuje. „Keď vidím, čoho je schopný Igor Matovič (OĽaNO) a jeho kumpáni, tak môžem sa domnievať, že niekto vie kľudne vyfabulovať aj na mňa nejaké obvinenie,“ povedal.

Pokiaľ má však ísť z Matovičovej strany o vyhrážky opozičným politikom. Poprípade politikom z koaličnej strany Sme rodina, tak má pre neho líder Hlasu jasný odkaz. „Nám sa on Ilavou vyhrážať nebude. Ja mu prajem všetko dobré, hlavne zdravotne, v hlave nech sa mu to zrovná. On nebude mať navždy ochranku a viete, čo je najlepšie, s ním sa vysporiadajú ľudia na Slovensku, my si s ním nemusíme špiniť ruky,“ uzavrel šéf Hlasu-SD.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini chce zmeny aj v OČTK: Nám sa Matovič vyhrážať nebude, mal by sa dať zdravotne do poriadku!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti