eReport.sk
Britský premiér Rishi Sunak.
Britský premiér Rishi Sunak. Foto: tasr/ap

Londýn pokračuje v enormnom zbrojení Ukrajiny! Sunak deklaroval dodávku bojových tankov Kyjevu

Londýn pokračuje v enormnom zbrojení Ukrajiny. Britský premiér Rishi Sunak súhlasil s dodaním tankov na Ukrajinu s cieľom pomôcť jej úsiliu o opätovné dobytie územia, ktoré okupuje Rusko.

Podľa britského bulvárneho denníka The Sun zdroj z vládnych kruhov uviedol, že Sunak bude o tomto zámere v sobotu informovať ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

Londýn pokračuje v enormnom zbrojení Ukrajiny

Štyri britské tanky Challenger 2 majú byť okamžite odoslané do východnej Európy a osem ďalších bude nasledovať krátko po tom. Vládny zdroj denníku povedal, že „premiér dal jasne najavo, že Spojené kráľovstvo musí dodržať svoj záväzok voči Ukrajine. Čo znamená zabezpečenie toho, aby mala kritické vybavenie na svoju obranu a zmenu pomeru síl na bojisku“.

Dodávky tankov

Ohlásený krok by urobil z Británie prvú západnú mocnosť, ktorá by Ukrajincom dodala bojové tanky. Kyjev bez zvýšenia bojovej sily, vrátane tankov a iných ťažkých zbraní, nebude schopný získať späť významné územie od Ruska. arovali začiatkom tohto týždňa predstavitelia Západu. V rámci NATO sa tiež objavili obavy, že dodávky tankov by Rusi mohli považovať za eskaláciu konfliktu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nie je vojnou USA s Ruskom
  2. António Guterres, OSN, UNITED NATIONS
  3. Ukrajinskí vojaci počas bojov medzi ukrajinskou a ruskou armádou o mesto Soledar.

USA pošlú bojové vozidlá

USA už prisľúbili Kyjevu 50 bojových vozidiel pechoty (BVP) Bradley v rámci svojho doteraz najväčšieho balíka vojenskej pomoci pre Ukrajinu. Nemecko chce dodať zhruba 40 BVP Marder a Francúzsko prisľúbilo Ukrajine obrnené transportéry AMX-10 RC.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Londýn pokračuje v enormnom zbrojení Ukrajiny! Sunak deklaroval dodávku bojových tankov Kyjevu

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti