eReport.sk
Ministerka obrany Spolkovej republiky Nemecko Christine Lambrechtová.
Ministerka obrany Spolkovej republiky Nemecko Christine Lambrechtová. Foto: tasr

Nemecká ministerka to nezvládla! Lambrechtovej prešľapy majú dohru: Rezignácia!

Nemecká ministerka to nezvládla! Viaceré celoštátne nemecké médiá v piatok informovali, že ministerka obrany Christine Lambrechtová sa rozhodla odstúpiť zo svojho postu po tom, ako sa dostala pod paľbu kritiky pre sériu prešľapov.

Návrh na rezignáciu prišiel od samotnej Lambrechtovej a nie od nemeckého kancelára Olafa Scholza, uviedol denník Bild, ktorý o tom informoval ako prvý, bez uvedenia svojich zdrojov.

Nemecká ministerka to nezvládla!

Denník Sueddeutsche uviedol, že ministerka, ktorá je zo Sociálno-demokratickej strany (SPD) kancelára Scholza, sa chystá odstúpiť budúci týždeň. Spravodajská stanica NTV dodala, že SPD už hľadá náhradu za 57-ročnu ministerku.

Koniec na ministerstve

Mediálna skupina RND už predtým informovala, že Lambrechtová vo štvrtok (19. januára) privíta svojho amerického kolegu Lloyda Austina, hovorca nemeckého ministerstva obrany však toto stretnutie nepotvrdil. Dvojica sa mala potom v piatok pripojiť k ďalším ministrom obrany na americkej leteckej základni v Ramsteine, aby koordinovali vojenskú pomoc pre vojnou zasiahnutú Ukrajinu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nie je vojnou USA s Ruskom
  2. Šéf OSN apeluje
  3. Ukrajinskí vojaci počas bojov medzi ukrajinskou a ruskou armádou o mesto Soledar.

Lambrechtová sa v posledných týždňoch stala terčom ostrej kritiky. Najmä pre video, ktoré zverejnila na sociálnych sieťach. V ktorom sa zamýšľala nad rokom, ktorý sa skončil „vojnou zúriacou uprostred Európy“. Na pozadí vybuchujúcich ohňostrojov počas chaotických novoročných osláv v Berlíne Lambrechtová povedala. Vojna na Ukrajine viedla k „množstvu mimoriadnych zážitkov“ a príležitosti „na mnohé stretnutia so skvelými a zaujímavými ľuďmi“.

Váhavá reakcia Nemecka

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu bola Lambrechtová spolu so Scholzom napádaná za váhavú reakciu Nemecka na konflikt. Ministerka bola v januári 2022 zosmiešňovaná za jej vyhlásenie. Nemecko pošle do Kyjeva 5000 vojenských prilieb, keď ukrajinská vláda žiadala o ťažké zbrane na odvrátenie útoku Moskvy.

Zdroj: tasr/afp


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nemecká ministerka to nezvládla! Lambrechtovej prešľapy majú dohru: Rezignácia!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti