eReport.sk
Nie je vojnou USA s Ruskom
Vpravo dočasne poverený minister obrany SR Jaroslav Naď a vľavo ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov. Zdroj: tasr/mosr

Ruský „hoax,“ že je vojna kvôli NATO, realitou? Reznikov: De facto sme členom Aliancie!

O koho vojnu vlastne ide? Ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov v rozhovore pre britskú stanicu BBC povedal, že Ukrajina sa de facto stala členom NATO a vyjadril presvedčenie, že Západ jej dodá ďalšie zbrane. TASR správu prevzala z webovej stránky BBC.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Nie je vojnou USA s Ruskom
  2. Tupá propaganda?
  3. Babiš pripomenul Klausov výrok
  4. Slobodní v otroctve

O koho vojnu vlastne ide?

Západné krajiny boli spočiatku znepokojené, že Rusko by mohlo vojenskú pomoc Ukrajine považovať za stupňovanie napätia. Teraz však podľa BBC zmenili svoj spôsob myslenia.

Reznikov v rozhovore pre BBC vyjadril presvedčenie, že Ukrajina dostane zbrane, o ktoré sa už dlho usiluje, vrátane tankov a bojových lietadiel.

De facto sme NATO

Znepokojenie o ďalšom stupňovaní napätia považuje Reznikov za „akýsi“ protokol. „Ukrajina ako krajina, a ozbrojené sily Ukrajiny, sa stali členom NATO. V skutočnosti, nie podľa práva (de iure). Pretože máme výzbroj a znalosti, ako ju používať,“ povedal ukrajinský minister obrany.

„Hoax“?

Ruskí predstavitelia tvrdia, že na Ukrajine bojujú proti NATO, pretože Západ jej poskytuje zbrane. Ukrajina sa dlhodobo snaží stať členom Severoatlantickej aliancie a ruský prezident Vladimír Putin to označil za bezpečnostnú hrozbu, píše BBC.

Bolo by dobre si spomenúť aj na medzinárodné dohody, ktoré zaväzovali Ukrajinu, že sa nebude snažiť o vstup do Aliancie. Rusko to dostalo v rámci bezpečnostných záruk. Rovnako to v tejto oblasti malo zaručiť mier.

To, že sa Putin len tak „nezobudil,“ a nerozhodol sa, že bude vojna, tvrdia mnohí. Iní, najmä predstavitelia európskych vlád, Amerika a mainstreamové médiá, považujú to, že Rusko sa cítilo ohrozené, za „hroznú ruskú propagandu, ktorou sa snažia ospravedlniť vojnu.“

Vojna nevadí..

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský vlani v septembri oficiálne podal žiadosť o „zrýchlený“ vstup do Severoatlantickej aliancie (NATO). Urobil tak po ruskej anexii okupovaných regiónov na východe Ukrajiny.

To by malo síce za následok vypuknutie tretej svetovej vojny. Zelenského snahu však podporilo aj Slovensko. Respektíve za Slovensko, tak urobila prezidentka Čaputová a vtedajší premiér Heger.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ruský „hoax,“ že je vojna kvôli NATO, realitou? Reznikov: De facto sme členom Aliancie!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti