eReport.sk
FOTO TASR/AP

Noc bola horúca! Ukrajina odoláva silnej ruskej ofenzíve v meste Soledar

Noc bola horúca! Ukrajina v piatok oznámila, že odoláva „vysokointenzívnej“ ruskej ofenzíve v meste Soledar. Moskva na miesta bojov v Doneckej oblasti presúva ďalších vojakov.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Kruté boje, Ukrajina, vojak
  2. Kruté boje, Ukrajina, vojak
  3. Zelenskyj žiada nápravu!

Noc na piatok označila za „horúcu“ námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová. „Nepriateľ premiestnil takmer všetky svoje sily do Doneckej oblasti a pokračoval vo vysokointenzívnej ofenzíve,“ povedala Maľarová  s tým, že súčasná fáza vojny je „náročná“.

Hlavný cieľ Doneck

Pre Kremeľ je teraz jedným z hlavných cieľov obsadenie priemyselnej Doneckej oblasti, keďže nedosiahol pôvodné zámery, ako bolo obsadenie hlavného mesta Kyjev a zvrhnutie ukrajinskej vlády, píše AFP.

Ruská súkromná armáda Vagnerova skupina tento týždeň vyhlásila, že jej bojovníci dobyli celý Soledar, ale ministerstvo obrany v Moskve naopak uviedlo, že boje o mesto stále pokračujú.

Správy sú protichodné

Inštitút pre štúdium vojny (ISW) so sídlom vo Washingtone v piatok uviedol, že ruské sily pravdepodobne Soledar získali už v stredu. „Toto malé víťazstvo by však nemalo byť predzvesťou bezprostredného obkľúčenia Bachmutu,“ uviedol ISW. Strategický Bachmut Rusom stále odoláva, pričom po jeho dobytí by mohli okupanti ľahšia bojovať o kontrolu nad celou Doneckou oblasťou.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Noc bola horúca! Ukrajina odoláva silnej ruskej ofenzíve v meste Soledar

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti