eReport.sk
Igor Matovič (OĽANO), v pozadí Boris Kollár (Sme rodina) počas tlačovej konferencie 26. novembra.
Igor Matovič (OĽANO), v pozadí Boris Kollár (Sme rodina) počas tlačovej konferencie 26. novembra. Foto: tasr

VIDEO Belousovovú napálil návrh Matoviča: Ty hovädo! Chceš vinu zvaliť na dôchodcov

Minister financií Igor Matovič (OĽANO) v piatok navrhol poskytnúť 500 miliónov eur dotknutým prevádzkam, ktoré najviac trpeli v prvej, druhej a trpia v tretej vlne pandémie nového koronavírusu. Ako vysvetlil, peniaze by sa k týmto prevádzkam mali dostať prostredníctvom poukazov pre dôchodcov. Seniorom však štát spomínané preukazy štát nebude rozdávať iba tak – najzraniteľnejšia skupina občanov, teda v tomto prípade naši dôvchodcovia ho dostanú za absolvovanie očkovania treťou dávkou a za očkovanie prvou dávkou vakcíny proti novému koronavírusu.  

VIDEO Matovič predstavil ponuku, ktorá ako uviedol, sa neodmieta

Zdroj: fb/mfsr

Cieľom návrhu je podľa expremiéra sa súčasného „financmajstra“ podporiť očkovanie u približne 380-tisíc nezaočkovaných dôchodcov nad 60 rokov. Matovič konštatoval, že sú pripravení o tejto zmene rokovať v skrátenom legislatívnom konaní.

Zdroj: fb/ministerstvo.financii.sr

Na Matovičovej piatkovej tlačovke bol aj šéf parlamentu a líder koaličného hnutia Sme rodina Boris Kollár. Ten uvítal túto cestu presvedčenia na očkovanie. Povedal, že je podstatné motivovať dôchodcov. “Hnutie Sme rodina je proti povinnému očkovaniu,” konštatoval. Podľa Kollára sa tak obchádza možnosť povinného očkovania a zároveň sa snažia byť zodpovední a čo najviac ľudí presvedčiť, aby sa dali očkovať. Túto možnosť podporuje zatiaľ 73 poslancov. Kollár vyzval opozíciu aj koalíciu, aby sa postavili za zodpovednosť, za očkovanie a za dôchodcov.

Matovič v piatok ponúkol 500 miliónov prevádzka, na tlačovke mu „sekundoval“ Kollár. – Foto: tasr

Z návrhu ministra financií ani z podporných slov Kollára rozhodne nie je nadšená bývalá podpredsedníčka národnej rady Anna Belousovová. Niekdajšia vládna politička, ktorá pôsobila vo vedení SNS mimoriadne ostro kritizovala nápad, s ktorým šéf OĽANO vyrukoval.

Matoviča označila za stelesnené zlo

„Ak som to správne pochopila, tak zaočkovanému dôchodcovi sa poskytne 500€ poukážka, ktorú môže dať vnukom a deťom, aby ich išli minút do vybraných prevádzok – hotely, reštaurácie, kaviarne, do kaderníctva, na Welnes atď. V pozadí mu (Matovičovi – pozn. red.) sekundoval Kollár. Už asi počítal, koľko mu to hodí v jeho biznise. Ospravedlňujem sa za výraz, ale inak sa to povedať nedá. Kto tú sviňu v ľudskej koži konečne zastaví ?! Toto stelesnené ZLO chce vinu za svoju neschopnosť zvaliť na tých najbezbrannejších – na dôchodcov! Lebo: – ak budú padať na nos prevádzky, povie sa : vidíte dôchodcovia vám mohli cez svoje deti a vnukov odovzdať štátnu pomoc, ale nechceli – keď budú umierať vinou jeho neschopného ministra zdravotníctva tisícky ľudí , znovu povie : vidíte to dôchodcovia sa nedali zaočkovanosť,“ nekládla si servítku pred ústa Belousovová.

Belousovová hovorí o experimentoch na ľuďoch

Matovičovi dokonca poslala ešte tvrdší odkaz: „Ty hovädo! Už si svojou neschopnosťou pripravil o život tisícky ľudí, teraz chceš urobiť aj s tým svojím mafiánskym poskokom v pozadí z dôchodcov terče?! Terče nenávisti, ktorú chceš zasiať aj do rodín, do celej spoločnosti. To vám vadí, že tie vaše experimenty na ľuďoch ešte mnohí prežili?! Vyhrážate sa dôchodcom povinným očkovaním, izolujete a traumatizujete ich už druhý rok a asi vám vadí, že ešte vôbec žijú. Namiesto tých judášskych 500€ a almužny, ktorú ste nazvali trinásty dôchodok, ste mali dať každému dôchodcovi už na začiatku pandémie základné vitamíny a výživové doplnky!“

„Verím, že sa budete zodpovedať pred prísnym súdom“

Belosovová v závere statusu vládu nazvala bandou neschopných lotrov „Teraz chcete čo ? Aby boli oni (dôchodcovia – pozn. red.) hromozvodom zlosti a všetkých negatívnych emócií, ktoré sa vďaka vám – bande neschopných lotrov – šíria Slovenskom ako lavína. Chcete, aby dôchodcov na uliciach opľúvali vami sfanatizovaní ´poslušní občania´? Verím, že raz sa za toto všetko budete zodpovedať pred prísnym súdom. A nielen tým ľudským.“

Zdroj: fb/anna.belousovova

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ján Krošlák (OĽANO)
  2. Peter Pellegrini (uprostred) počas tlačovky strany Hlas-SD.
  3. Vicepremiérka a líderka strany Za ľudí Veronika Remišová.

Zdroj: eReport/tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Belousovovú napálil návrh Matoviča: Ty hovädo! Chceš vinu zvaliť na dôchodcov

7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php