eReport.sk
Eduard Heger počas videopríhovoru Volodymyra Zelenského k poslancom NR SR. Foto: tasr

Smerák Kéry sa pustil do Hegera: Akoby rezignovali na akúkoľvek zmysluplnú prácu!

Člen predsedníctva strany Smer-SD a predseda zahraničného výboru NR SR Marián Kéry reagoval na Hegerove slová o odložení rokovania parlamentu a prijímania podstatných opatrení na zvládanie ekonomickej a energetickej krízy. Premiér podľa neho tvrdí, že „sme ešte v časových možnostiach“. Kéry si taktiež myslí, že vláda namiesto riadnej práce naivne očakáva poďakovanie a dôveru, pri čom si ju podľa poslanca s určitosťou nezaslúži.

„Že sa stále nedohodli na adekvátnej a plnohodnotnej pomoci rodinám s bojom s infláciou a zdražovaním a kvôli tomu na týždeň prerušili schôdzu parlamentu? Oni akoby celkovo rezignovali na akúkoľvek zmysluplnú prácu,“ uviedol Kéry na sociálnej sieti.

Poukazuje aj na pretrvávajúce vážne spory v koalícii

Riadna kritika sa ušla aj práci niektorých konkrétnych ministrov za posledné dni, ktorá podľa odborníka Smeru-SD na zahraničnú politiku nemá zmysel. Poukazuje taktiež na pretrvávajúce vážne spory v koalícii.

„Minister školstva Branislav Gröhling zo SaS povedal, že ak budú školskí odborári protestovať z dôvodu, že sa nezvýšia platy v školstve, pôjde asi s nimi. Sulík sa naplno venuje Geissenovcom a mimochodom asi sa preto vykašľal aj na prejav Zelenského pre poslancov parlamentu (pán minister Korčok, je aj váš stranícky šéf preto zbabelec?). Peter Pčolinský zo Sme rodina má pocit, že OĽaNO blokuje nájomné byty a chce ich ´zarezať´. No a mohli by sme pokračovať,“ uviedol poslanec.

Foto: fb/mariankery

V situácii, kedy Slovensko čelí vážnym problém s potrebou okamžitého riešenia, vraj nie je vhodné dávať si ešte viac načas. „Nevadí, povedal cynik, sme ešte v časových možnostiach. Aj keby sme neboli. Slováci majú byť podľa premiérových slov vďační za to, ako koalícia zvládla pandémiu, v akej dobre kondícii sme sa z nej dostali. A tiež, že za množstvo kovidových úmrtí môže opozícia. Matovič so Sulíkom, Hegerom, Remišovou či Krajčím s Lengvarským sa snažili. Ak im adekvátne neďakujeme, ak im nedôverujeme, je to podľa nich náš problém. Neskutočné. Hodne učebníc politického amaterizmu,“ uviedol Kéry poukazujúc na údajné postoje premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) a členov jeho vlády.

„Nervozitu prekrývajú nepodloženým optimizmom“

Niektorí predstavitelia vlády o súčasnej garnitúre aj napriek spoločenským problémom stále hovoria ako o úspešnej vláde, ktorej úspechy sú vraj prekryté zlým obdobím a neopodstatnenou kritikou opozíciou. Podľa opozičného poslanca je však takýto optimizmus nemiestny: „Mlátia prázdnu slamu. Strach a nervozitu prekrývajú nepodloženým optimizmom a siláckymi slovami. A čoraz agresívnejším verbálnym prejavom a´la poslanec NR SR za OľaNO Krúpa, ktorý pred časom nazval obyčajných ľudí, ktorí sa zúčastnili zhromaždenia organizovaného SMER-SD, vagabundami, sviňami, ožratým pološialeným davom.“

Redakcia eReport sa nemusí stotožňovať s názormi politikov, ktorých stanoviská uverejňuje.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smerák Kéry sa pustil do Hegera: Akoby rezignovali na akúkoľvek zmysluplnú prácu!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti