eReport.sk
Slováci majú najväčšie obavy z rastúcich cien, stavu slovenského zdravotníctva i aktuálnej politickej situácie
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Lekárska komora udrela do vlády: Rozpočet je pre oblasť zdravotníctva nedostatočný!

Rozpočet na rok 2022 je posledné dni veľkou témou. Podľa množstva kritikov načrtnuté čísla sa likvidačne dotknú oblasti zdravotníctva. Svoje k téme povedala aj Slovenská lekárska komora a servítky si pred ústa nedávala.

Obzvlášť kritickým je postoj štátu k zdravotným poisťovniam. Ten totiž priškrtí sumu určenú poistencom. Bývalý minister zdravotníctva Richard Raši (Hlas – SD) označil tieto kroky pre zdravotníctvo za likvidačné.

V podobne bojovom duchu sa vyjadrila aj Slovenská lekárska komora., ktorá nad iniciatívou štátu krúti hlavou. „Slovenská lekárska komora je presvedčená, že plánovaný rozpočet na rok 2022 je v kapitole zdravotníctvo nedostatočný, nereflektuje základné problémy a potreby slovenského zdravotníctva a v prípade, že by bol prijatý v predloženej podobe, je výsmechom všetkých vyhlásení politikov o význame a obetavosti lekárov a ostatných zdravotníkov pre pacientov, zvlášť v období pretrvávajúcej pandémie,“ vyhlásila komora.

Viac v článku:

  1. Natália Blahová
  2. Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuel Vlčan, nominant OĽANO
  3. Igor Matovič a Eduard Heger.

„Chýbajúce financie v systéme, ako aj zníženie platieb za poistencov štátu, budú viesť k jedinému – k ďalšiemu odchodu lekárov a sestier, ktorých už teraz máme žalostne málo, a tiež študentov medicíny, do zahraničia, ako aj k poklesu záujmu mladých ľudí o štúdium zdravotníckych odborov. Nasledovalo by aj ďalšie zníženie kvality a dostupnosti zdravotnej starostlivosti pre našich občanov,“ píše inštitúcia. Slovenská lekárska komora zároveň apeluje na kompetentných, aby aktuálne znenie zákona o rozpočte prekopali.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lekárska komora udrela do vlády: Rozpočet je pre oblasť zdravotníctva nedostatočný!

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php