eReport.sk
Vladimír Lengvarský Foto: tasr

Lengvarského sľuby: Ak peniaze budú zdravotníctvu chýbať, štát ich dofinancuje

Ministerstvo financií (MF) SR uvoľní v prípade potreby peniaze na zdravotníctvo, s ktorými sa plánovalo v tohtoročnom rozpočte na platbu za poistencov štátu. V súčasnosti je znížená o viac ako 232 miliónov eur. Po rokovaní odvetvovej tripartity to potvrdil šéf rezortu zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). Hovoril aj o možnosti dofinancovania na budúci rok vo výške 220 miliónov eur.

“Bojuje” o peniaze s Matovičom

Lengvarský zdôraznil, že na utorkových (12. 10.) rokovaniach vysvetlili rezortu financií potreby zdravotníckeho sektora. „Mám dojem, že došlo k nejakej zhodne a dnes to bolo potvrdené aj na rokovaní  hospodárskej a sociálnej rady, keď rezerva, ktorá bola vytvorená na ministerstve financií, bude slúžiť na potreby ministerstva zdravotníctva,” uviedol šéf rezortu zdravotníctva. Doplnil, že hlavným cieľom na budúci rok bude stabilizácia zdravotníckeho personálu.

Lengvarský verí v konsenzus

Lengvarský tvrdí, že súčasný návrh rozpočtu túto požiadavku nereflektuje. Verí, že v ďalšom kole rokovaní v stredu večer dôjde ku konsenzu. Situáciu v zdravotníctve označil za “veľmi krehkú”. Myslí si však, že priniesť stabilizáciu a pokoj do tohto rezortu je prvoradou úlohou.

Viac z domácej politiky:

  1. Marek Krajčí (OĽaNO)
  2. Štefan Hamran
  3. Igor Matovič (OĽaNO) predkladá návrh zákona o úprave výpočtu platu poslancov
  4. Zľava minister školstva Branislav Gröhling (SAS) a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO).
  5. Igor Matovič a Eduard Heger.

Zdravotníci považujú rozpočet za nedostatočný

Zástupcovia zdravotníkov v stredu zopakovali, že návrh rozpočtu pre tento rezort považujú za nedostatočný. Zároveň jednohlasne vyjadrili ministrovi zdravotníctva podporu pri štvrtkových rokovaniach.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti