eReport.sk
Odkiaľ na to vzala?
Novinárka Denníka N Monika Tódová. Zdroj: tasr

Vážená pani Tódová, ľuďom „z dezinfowebov“ nezáleží na vašej orientácii, ale na právnom štáte!


Legenda objektívnej žurnalistiky. Monika Tódová, pracujúca pre mainstreamový Denník N, ktorý vlastní „neoligarchická“ spoločnosť Eset, sa konečne vyjadrila k svojej dovolenke. So sudkyňou Špecializovaného tretsného súdu (ŠTS) Pamelou Záleskou. V úvode zaútočila na Generálneho prokurátora SR Maroša Žilinku, ďalej na Smer a nezabudla poznamenať ani to, že o jej dovolenke píšu iba „dezinfoweby.“ A nie „slušné“ médiá. Nuž, nie je mi jasné, od začiatku tejto kauzy, ani teraz, keď píšem tento komentár, či pani Tódová len naozaj nechápe závažnosť celej situácii a jej dôsledky pre právny štát, alebo si naozaj myslí, že najdôležitejšia je pre celé Slovensko jej sexuálna orientácia. Tá ma u pani Tódovej, ako u kohokoľvek iného zaujíma najmenej. Čo mi vadí, sú klamstvá. Zahmlievanie. Popieranie faktov. A „podivná demokracia.“

Legenda objektívnej žurnalistiky

Monika Tódová, dvorná novinárka pani Čaputovej i pani Záleskej teda uviedla na svoju obhajobu neobhájiteľného, že je všetko „ok“ a „zlí dezinformátori, Putin, Smer, Sauron..“ na ňu a na pani špeciálnu sudkyňu útočia, kvôli ich orientácii a mileneckému pomeru.

Keď už sme pri pani magisterke. Vedeli ste, že v roku 2012 vydala v neziskovke Via Iuris príručku, v ktorej rozoberá Etický kódex sudcov? Tak napr. na strane 39 sa v ňom píše:

„Podľa Správy Európskej siete súdnych rád k sudcovskej etike, je sudca povinný konať zdržanlivo a diskrétne. K tejto povinnosti uvádzajú, že verejný záujem je novým vodidlom úloh a povinností sudcov.

Pri posudzovaní povinností konať zdržanlivo a diskrétne sa prihliada na pohľad občana a jeho uistenie, ku ktorému je oprávnený. Sudca musí urobiť všetko preto, aby pri výkone svojej funkcie nepoškodil dôveru jednotlivcov voči nemu.“

Takže pani kolegyňa, nie, národ ani novinárov z tých „dezinfowebov,“ ako nás všetkých nazývate, nezaujíma čo robíte vo voľnom čase. Ale z etiky vášho povolania a z etiky povolania vašej partnerky, vyplýva a to aj podľa brožúrky Zuzany Čaputovej, že nie, nekonáte správne. Nehráte férovo a klamete. A obe ste zjavne porušili etické kódex svojich povolaní.

Nie pani Tódová, toto v právnom štáte nejde

Váš kolega pán Šnídl pred vami napísal citujem: „Ľudia vášho typu sú tak ľahko manipulovateľní, že si nedokážu ani pogoogliť, že tento „škandál“ tu hrali už pred dva a pol rokom. Aj vtedy im na to viacerí z vás skákali.“

Pán Šnídl myslel dovolenku na ktorej ste boli s pani sudkyňou tesne predtým, ako rozhodla o väzbe zosnulého gen. Milana Lučanského.

A že by ste o tom a o ňom nepísali, bez dodržiavania prezumpcie neviny, sa povedať celkom nedá. Advokát rodiny vďaka tomu, že ste v tej dobe disponovali informáciami, „ktoré ste nemali skadiaľ mať,“ žiadal, aby ste boli predvolaná v trestnom konaní.

Takže klamal pán Šnídl, alebo to o vás doteraz nevedel? A doteraz žil v tom, že „pred dvomi rokmi si to na vás vymyslel Fico a ide o teda o hoax?“ Alebo ste klamala vy celému Slovensku?

Ani omylom

Viete to je pekné a utešené, že teraz píšete „O sudkyni Pamele Záleskej už dlhšie nepíšem.“ čo to je „dlhšie?“ A koľko v skutočnosti trval váš vzťah? Áno, môžete do bezvedomia hovoriť, ako ide o vaše súkromie. Lenže obom sa vám to súkromie pani Tódová, prelína s profesiou.

A nie, v žiadnom právnom štáte, nemôže sudca udržiavať tajný pomer s novinárom, ktorý píše o kauzách v ktorých rozhoduje. Nie je to etické. Ani morálne. Stačí si prečítať dané kódexy oboch profesií.

Navyše koľkokrát ste okrem nerešpektovania prezumpcie neviny, mali informácie, nielen o zosnulom gen. Lučanskom? Ale i zo spisov? Viete, toto je gro. Práva a právneho štátu a jeho zásad. Nie, to s kým spávate.

Legendy o nestrannosti

A ja neviem, či vám to uniká, alebo sa len tak tvárite. Lebo veď to vy ste tá, „objektívna, nestranná a nezávislá“ legenda žurnalistiky. Ako vám má verejnosť veriť tú objektivitu po tejto správe?

A čo je ešte horšie, ako ju má verejnosť veriť vašej milenke?

Naozaj nerozumiete tomu, že nejde o váš milenecký pomer, ale o pomery v štáte? Tie právne?

Snáď ako „legenda“ ovládate to, čo patrí k profesionálnej novinárskej etike. Možno tú sudcovskú nepoznáte. Tak vám na záver zacitujem z brožúrky pani prezidentky:

A nezávislosti

„3. Verejný život sudcu

 1. Výkon svojich politických práv využíva sudca primerane tak, aby
  jeho činnosť neohrozovala dôveru v riadny výkon funkcie sudcu
  a súdnictva.
 2. Svojím občianskym životom a svojím správaním na verejnosti má
  byť sudca príkladom dobrých spoločenských spôsobov a osobnej
  dôstojnosti.
 3. Sudca sa má vyhýbať spoločnosti, miestam a osobám, ktoré by ho
  mohli kompromitovať.

Vás platí Eset. Ktorý platil aj kampaň pani Čaputovej. Pani Záleskú platia daňoví poplatníci. Aj tí „sprostí konšpirátori z dezinfowebov.“ Aj tí Ficovi voliči.

A Čakajú za to, že svojim konaním tak v práci, ako vo voľnom čase, nebude stykmi s novinárkou ohrozovať „dôveru v riadny výkon sudcu a súdnictva.“

Posledný nech v tomto „právnom štáte“ plnom „dobrotivých liberálnych demokratov“ a „objektívnych legiend“ a „nezávislých sudkýň“ zhasne. A na odchod by obom dámam mohla pani prezidentka venovať svoju brožúru z Via Iuris. Nech sa nám ten „právny štát“ rukami týchto ľudí nerozpadne.

Zdroj: VIA IURIS? DENNÍK N

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vážená pani Tódová, ľuďom „z dezinfowebov“ nezáleží na vašej orientácii, ale na právnom štáte!

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne