eReport.sk
Eštebák Budaj musí vysvetľovať
Ján Budaj, foto: tasr

Údajný eštebák Budaj musí vysvetľovať. Matovičov DRSNÝ odkaz: Postav sa pred novinárov a hovor!

Údajný eštebák Budaj musí vysvetľovať. Líder hnutia OĽANO Igor Matovič čaká, že sa dočasne poverený minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO) vyjadrí k informáciám o jeho spolupráci so Štátnou Bezpečnosťou (ŠtB). Podčiarkol, že k situácii by sa mal postaviť čelom.

Údajný eštebák Budaj musí vysvetľovať

Nech sa postaví pred novinárov,“ uviedol Matovič. „Ak to bude vyzerať pravdivo, podľa toho sa k tomu postavím aj ja,“ dodal. Na otázku, či Budaja medializovaný dokument o spolupráci nediskvalifikuje z postu ministra reagoval, že bude závisieť od jeho vysvetlenia. Matovič dodal, že si informácie nemá ako preveriť, preto treba veriť aj Ústavu pamäti národa.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vladimír Soták, výkonný riaditeľ Klub 500 a šéf Železiarní Podbrezová
  2. Ján Budaj v televíznom štúdiu.
  3. Obeť, či páchateľ?
  4. A je to tu! Jeho reakcia na seba nenechala dlho čakať

Dočasne poverený minister životného prostredia Ján Budaj bude mať čo vysvetľovať. Roky ho totiž verejnosť vnímala ako osobu, ktorá bola bývalým režimom prenasledovaná. Dnes sa vďaka poctivej práci českého historika dozvedáme, že pravda je niekde inde. A z Budaja to hrdinu nežnej revolúcie už rozhodne nerobí.

Agent „Domovník“

Podľa registračného zväzku číslo 23214 komunistickej ŠtB bol Budaj v rokoch 1979 – 1981 vedený ako agent s krycím menom Domovník. Pri príprave dokumentárneho filmu český historik našiel dokument, v ktorom Budaj podpísal spoluprácu s komunistickou tajnou službou ŠtB. Informáciu priniesol portál sme.sk. Nájdený dokument teraz z časti popisuje, čo sa vtedy dialo.

Fico žiada odchod agenta ŠtB Budaja

Toto je obrovská hanba,“ vyhlásil predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico na údajnú minulosť agenta ŠtB ministra životného prostredia Jána Budaja. Ten s a podľa neho zaradil do najhlbšej špiny, aká existovala v bývalom režime. Nájdenie dokumentov nepovažuje za prekvapenie. „Podpísal, že bude donášať na tzv. nepriateľov štátu,“ skonštatoval s tým, že otázna je aj Budajova úloha pri novembrových udalostiach. „Jeden z najväčších demokratických ‚tlčhubov‘ je usvedčený z najväčšieho zločinu, aký mohol spáchať,“ vyhlásil Fico.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Údajný eštebák Budaj musí vysvetľovať. Matovičov DRSNÝ odkaz: Postav sa pred novinárov a hovor!

Odoberať
Upozorniť na
24 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti