eReport.sk
Kollár reaguje na Pavla
Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). Zdroj: tasr

Kollár: Termín predčasných volieb je konečne schválený. Bez cirkusu časti koalície a opozície to ale nešlo!

Cirkus časti koalície a opozície. Po dlhých politických naťahovačkách a špekuláciách zo strany bývalej koalície, ako aj opozície je termín predčasných volieb konečne známy. Konať sa budú 30. septembra 2023.

Cirkus časti koalície a opozície

Ani ostatná parlamentná schôdza venovaná hlasovaniu o skrátení volebného obdobia a o termíne predčasných volieb sa nezaobišla bez chaosu, špekulácií a vzájomného obviňovania, kto je za súčasnú situáciu na Slovensku zodpovedný. Bývalí koaliční partneri si v rozprave vytýkali, kto vlastne ako prvý prišiel so septembrovým termínom a prečo práve s ním. SAS obviňovala OĽANO, tí zasa na oplátku ukazovali prstom na SAS. Opozícia za cirkusom koaličných poslancov ani trochu nezaostávala – jej predstavitelia, ktorí dlhodobo volali po predčasných voľbách a hovorili, že Slovensko treba čo najskôr zbaviť súčasnej neschopnej vlády, preferovali zrazu nimi vybraný termín natoľko, až bolo konanie predčasných volieb kvôli ich taktizovaniu úplne ohrozené.

Kollár: Mali by sa konečne uvedomiť!

„Naši politickí predstavitelia, tak koaliční, ako aj opoziční, by si mali už konečne uvedomiť, že tu nie sú z vlastnej svojvôle, a podľa toho sa správať. Situácia, ktorá tu už niekoľko mesiacov vládne a ktorú nemožno nazvať inak ako psychiatriou, je už naozaj neúnosná. Len tesnou väčšinou dvoch poslaneckých hlasov prešiel včera nakoniec septembrový termín predčasných volieb,“ hovorí predseda parlamentu.

Zdroj: YT/eReport

Konanie predčasných volieb bolo skutočne ohrozené, ak vezmeme do úvahy, že strany bývalej koalície aj opozície mali svoje striktné predstavy o tom, kedy by sa mali voľby konať, bez ohľadu na skutočnosť, či pre svoju predstavu o termíne mali poslaneckú väčšinu, alebo nie. Neústupčivosť, politikárčenie a vytváranie chaosu mohli pokojne viesť k tomu, že by nastúpila úradnícka vláda až do konania riadnych volieb, čo by bol ďalší rok. Podľa mnohých pravdepodobne najhorší scenár, aký si vieme pre Slovensko predstaviť.

Nevedela sa opozícia rozhodnúť?

Smer nechcel podporiť júnový termín, lebo chceli mať voľby v máji. Hlas zasa nepodporil návrh na májový termín, lebo chcel mať voľby v júni. Bývalá koalícia nepodporila máj ani jún, lebo preferovali september. Za septembrový termín, kedy už pri hlasovaní išlo naozaj „do tuhého“, nezahlasovala opozícia vôbec. Skutočne totálny chaos a blázinec. Ale, našťastie, nakoniec máme schválený termín predčasných volieb,“ skonštatoval B. Kollár.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kde inde môže nelegitímna vláda vládnuť?
  2. Pellegriniho Lengvarského koniec neprekvapil
  3. Quo vadis Slovensko?
  4. Myslí to Čaputová s júnovým termínom vážne?
  5. A je to tu! Jeho reakcia na seba nenechala dlho čakať
  6. Michal Kaliňák.

Zdá sa, že zdravý rozum si zachovalo hnutie Sme rodina, ktoré sa na situáciu po celý čas pozeralo realisticky a viackrát sa jeho predstavitelia vyjadrili, že nebudú blokovať žiadny termín, ale naopak, podporia každý termín predčasných volieb, pre ktorý sa nájde ústavná väčšina v parlamente. Poslanci hnutia Sme rodina tak zahlasovali za všetky tri potenciálne termíny.

Kollár hovorí o ťažkom období

Odhliadnuc od schválenia termínu volieb nás čaká podľa Kollára ťažké obdobie. Vláda v demisii má obmedzené kompetencie, čo sa premietne do jej možností vládnutia a prijímania zákonov.

„Pred sebou máme náročné obdobie. Bol by som rád, keby sme ním v rámci možností prešli čo najlepšie. Preto by som chcel vyzvať mojich kolegov, predstaviteľov bývalej koalície aj opozície, aby urobili všetko pre skončenie cirkusu a chaosu na Slovensku. Termín predčasných volieb máme síce schválený, ale všetky problémy, ktoré existujú, nezmizli, sú tu aj naďalej s nami. Aby sme ich mohli riešiť, potrebujeme sa znormalizovať a upokojiť. Všetci by sme si mali uvedomiť, že tu nie sme preto, aby sme sa egoisticky starali o seba, ale preto, aby sem sa starali o ľudí a riešili ich problémy“, povedal na záver Boris Kollár.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollár: Termín predčasných volieb je konečne schválený. Bez cirkusu časti koalície a opozície to ale nešlo!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti