eReport.sk
Myslí to Čaputová s júnovým termínom vážne?
Robert Fico za rečníckym pultom počas tlačovky strany Smer-SD. Reprofoto: fb/ robertficosk

VIDEO Hegerova vláda sa vraj zabetónovala vo funkciách! Fico: Zoberieme zbíjačky a rozbijeme to

Máme toho dosť! Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico po parlamentnom hlasovaní o termíne predčasných parlamentných volieb obvinil vládnych politikov z kupovania poslancov a z politickej korupcie. Uviedol pri tom príklad nominácie bývalého štátneho tajomníka ministerstva zahraničných vecí Martina Klusa (SaS), ktorá má byť odmenou za hlasovanie SaS za septembrový termín volieb. Klus nemá žiadne verejne známe skúsenosti s ekonomickou prácou.

Máme toho dosť!

„Vydieranie, kupovanie poslancov, kašlanie na občanov SR, na Ústavu SR to sú základné črty vlády v demisii, ktorá tu bude bačovať až do septembra 2023. Smer-SD ukázal opäť vnútornú stabilitu, lebo, ako sme sľúbili, sme nedali ani jeden hlas pre septembrový termín,“ uviedol Fico na utorkovej druhej tlačovej konferencii Smeru.

Niekoľko mesiacov k dobru

Hegerova vláda padla v polovici decembra 2022. Potom nasledovalo obdobie, kedy Heger a jeho kolegovia absolútne ignorovali fakt, že im parlament vyslovil nedôveru.

V tomto období Heger zbieral hlasy pre vznik jeho ďalšej vlády a to bez príslušného poverenia od prezidentky SR Zuzany Čaputovej. 76 hlasov sa Hegerovi v parlamente pozbierať nepodarilo.

Referendum

Po varovnom prste v podobe referenda, na ktoré prišlo 1,2 miliónov občanov s jednoznačnou požiadavkou predčasných volieb vláda ustúpili. Ale len čiastočne.

Svoje volebné obdobie si vzhľadom na okolnosti poriadne natiahla a naviac zakázala občanom do budúcna rozhodovať o otázke jeho skrátenia.

Na betón len zbíjačky?

„Zabetónovali sa, ale my zoberieme zbíjačky a pôjdeme ten betón rozbíjať,“ sľubuje Fico voličom.

„Vyhlasujeme legitímnu ambíciu našej politickej strane percentuálne v najbližších parlamentných voľbách vyhrať,“ uviedol na záver jasnú ambíciu sociálnych demokratov.

Zdroj: TK SMER_SD


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Hegerova vláda sa vraj zabetónovala vo funkciách! Fico: Zoberieme zbíjačky a rozbijeme to

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti