eReport.sk
Eduard Heger a Vladimír Lengvarský.
Eduard Heger a Vladimír Lengvarský. Foto: tasr

Kým Kollár a Matovič majú voči Lengvarskému výhrady, Heger mu odkazuje: Nevzdávaj sa!

Premiér Eduard Heger (OĽANO) si stojí za reformou nemocníc. Za najdôležitejšie považuje to, aby boli v nemocničných izbách maximálne dve lôžka. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) by sa podľa jeho slov určite nemal vzdávať. Verí, že v diskusii v parlamente si poslanci, ktorí sú proti reforme, uvedomia, v čom sa mýlia.

“Reforma je v prvom čítaní. Verím, že aj v rozprave budú môcť zaznieť racionálne argumenty od samotného prekladateľa, nad ktorými sa budú môcť poslanci zamyslieť a vidieť, v čom sa mýlia vo svojich úsudkoch,” povedal premiér v stredu večer v parlamente.

Treba sa podľa premiéra dostať na úroveň vyspelých krajín

Najväčšie kritérium je podľa neho počet lôžok na izbe. “Nemyslím si, že kvalitná starostlivosť znamená, že na jednej izbe sú traja alebo štyria pacienti,” skonštatoval. Treba sa podľa neho dostať na úroveň vyspelých krajín, kde sú maximálne dvaja pacienti na jednej izbe. Považuje to za najdôležitejší parameter reformy. Heger uznal, že vláda má rezervy v komunikácii a musí v tom pridať.

Kollárovci sú proti, Matovič vidí rezervy u Lengvarského

Parlament v stredu začal diskusiu k návrhu reformy nemocníc. Nemocnice sa podľa nej majú rozdeliť do piatich úrovní – komunitná, regionálna, komplexná, koncová a národná. Optimalizácia siete nemocníc je súčasťou rozsiahlejšieho balíka reforiem, ktoré majú nasledovať hneď po jej prijatí.

Hnutie Sme rodina zatiaľ hovorí, že reformu nepodporí. Kritizuje, že návrh nie je vydiskutovaný s regiónmi, obáva sa rušenia nemocníc. Minister deklaroval, že nemocnice sa rušiť nebudú. Aj líder OĽANO a vicepremiér Igor Matovič povedal, že minister má lepšie vydiskutovať reformu v regiónoch.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Heger (OĽANO).
  2. Boris Kollár na Slavíne

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kým Kollár a Matovič majú voči Lengvarskému výhrady, Heger mu odkazuje: Nevzdávaj sa!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport