eReport.sk
Boris Kollár na Slavíne
Boris Kollár. Foto: facebook

Kollár odkázal z Trstenej: Zachraňujem koaličných partnerov pred potupou a hanbou na sto rokov!

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) je proti tomu, aby sa zrušila nemocnica v Trstenej. Podľa jeho slov je neprípustné, aby sa reformy robili proti ľuďom. Avizoval, že chce presvedčiť čo najviac koaličných poslancov, aby sa proti nej postavili. Kritizoval tiež reformu súdnictva. Tú podľa neho chce už asi iba ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Kollár to uviedol po pondelňajšej návšteve Hornooravskej nemocnice s poliklinikou v Trstenej. Ministerstvo zdravotníctva vo svojej reakcii prosí koaličné hnutie Sme rodina, aby cez emócie ľudí v regiónoch nebrzdilo reformu zdravotníctva.

“Nedovolím, aby sa takéto niečo zrušilo. Neexistuje, aby to nejaký úradník, ktorý to už raz od stola napísal pre minulú vládu, teraz vytiahol, premaľoval a dal to našej vláde. Nedovolím, aby títo ľudia prišli o zdravotnú starostlivosť,” podotkol šéf parlamentu.

Nebudem za to hlasovať, vyhlásil Kollár

Kollár uviedol, že nerozumie, prečo reformu nerobia radšej tam, kde je potrebná. “Nebudem za to hlasovať a urobím všetko pre to, aby som presvedčil čo najviac koaličných poslancov, aby sa postavili proti takémuto nezmyslu rušiť okresné nemocnice,” zdôraznil. Ako dodal, všetky sú v zisku a normálne fungujú. Argument ministerstva zdravotníctva, že žiadna nemocnica sa rušiť nebude, považuje Kollár za nezmysel.

Šéf parlamentu podľa vlastných slov nejde proti vládnej koalícii a koaličným partnerom, naopak, zachraňuje ich pred potupou a “hanbou na sto rokov”.

Proti navrhovanej reforme nemocníc protestovalo minulý týždeň v Trstenej približne 500 ľudí.

Kollár avizoval, že chce byť aj naďalej súčasťou koalície. Skritizoval tiež reformu súdnictva. “Kde prídem, tam sú proti tomu. Nech si pani Kolíková vymyslí nejakú inú hračku,” uviedol.

Šéf nemocnice: Je dôležité najskôr zmapovať situáciu

Riaditeľ nemocnice v Trstenej Marian Tholt zdôraznil, že pred samotnou reformou je dôležité najskôr zmapovať situáciu na Slovensku a zistiť, aká je kvalita zdravotnej starostlivosti. Povedal, že chce bojovať za to, aby hornooravskú nemocnicu posunuli na vyššiu úroveň.

“Máme čo robiť, práce je veľa. Robíme to pre ľudí, ktorí tu žijú, pretože ich máme radi, vážime si ich a sme tu kvôli nim,” pripomenul.

Proti navrhovanej reforme nemocníc protestovalo minulý týždeň v Trstenej približne 500 ľudí. Organizátori protestu žiadajú rezort zdravotníctva, aby nemocnice v Trstenej, v Dolnom Kubíne a Liptovskom Mikuláši ostali zaradené ako regionálne. Šéf rezortu Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) vtedy avizoval, že do nemocnice v Trstenej vycestuje v najbližšej dobe.

MZ SR: Žiadna nemocnica sa rušiť nebude!

Ministerstvo zdravotníctva prosí koaličné hnutie Sme rodina, aby cez emócie ľudí v regiónoch nebrzdilo reformu zdravotníctva. Informovala o tom hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová. Ide práve o reakciu na pondelňajšie slová predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) v Trstenej.

Slovenské zdravotníctvo reformu nesmierne potrebuje a súčasná vláda má odvahu ju realizovať. Navyše, je motivovaná viac ako miliardou eur z európskych peňazí, ktorých podmienkou je práve reforma,

uviedol v reakcii na Kollára rezort zdravotníctva.

“Zástupcovia ministerstva zdravotníctva kolegom z predmetnej politickej strany minulý týždeň jasne vysvetlili, že žiadna nemocnica sa rušiť nebude. Ako na stretnutí zaznelo, optimalizácia siete nemocníc spolu s reformou všeobecnej ambulantnej sféry prinesie pacientom kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť, lepšie pracovné podmienky pre zdravotníkov a zadefinuje nárok pacienta,” vysvetlila Eliášová. To podľa hovorkyne rezortu znamená, že pacient už nebude bezradne blúdiť v systéme, ale bude presne vedieť, kde mu poskytnú adekvátnu a potrebnú zdravotnú starostlivosť.

Zdôraznila, že optimalizácia siete nemocníc zavedie jasné pravidlá v prospech pacienta a zdravotníckych pracovníkov. “Slovenské zdravotníctvo reformu nesmierne potrebuje a súčasná vláda má odvahu ju realizovať. Navyše, je motivovaná viac ako miliardou eur z európskych peňazí, ktorých podmienkou je práve reforma,” podotkla hovorkyňa.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Heger a Vladimír Lengvarský.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollár odkázal z Trstenej: Zachraňujem koaličných partnerov pred potupou a hanbou na sto rokov!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti