eReport.sk
Ján Krošlák (OĽANO)
Ján Krošlák (OĽANO). Foto: tasr

Krošlákova otvorená spoveď o Matovičovi: Priznávam, že toto odo mňa chcel!

Nemajú sa príliš v láske! Medzi šéfom Obyčajných ľudí Igorom Matovičom a jeho poslancom Jánom Krošlákom to už dlhšie iskrí. Vzťahy sa vyostrili, keď si extenista vzal svojho straníckeho šéfa na paškál na sociálnej sieti. Dnes mu expremiér v éteri spravodajskej televízie opäť pripomenul, že ho má v zuboch a nazval ho „chybou“. EReport oslovil bývalého športovca s otázkou ako vníma Matovičov výrok. Ten prekvapil o vzťahu s ministrom financií a spomenul ponuku, ktorú mu v minulosti dal.

Krošlák zrejme Matoviča naštval pred pár dňami, keď mu priamo nevyjadril dôveru pri jeho odvolávaní. On sám to považuje za fér postoj, pretože sa nepostavil ani na stranu opozície a podľa slov, ktoré nám povedal, vyjadril svoj neutrálny postoj. Matovičovi ale veľmi po chuti nebol, pretože sa k nemu vrátil aj dnes počas relácie V politike televízie TA3. Potom ako moderátor pripomenul Krošlákove hlasovanie, Matovič si z chuti doňho rypol. Prekvapivo povedal, že pri toľkých poslancoch, ktorí kandidovali za Obyčajných ľudí do parlamentu, došlo aj k niekoľkým chybám. “Ján Krošlák je jedna z nich,” povedal priamo Matovič. Aký má na Matovičove slová názor samotný Krošlák?

Urobil aj väčšie chyby

Extenista v marci o Matovičovi na sociálnej sieti napísal poriadne kritický status. Jeho facebookové myšlienky nazval infantilnými a jeho „freestyleové“ vládnutie označil za diagnózu. Pre eReport v rámci reakcie na Matovičove televízne výroky dodal, že rétorika o tom, že sa stal chybou kandidátky, nie je žiadna novinka. Podobný slovník si totiž od neho vypočul v minulosti aj v rámci zasadnutia poslaneckého klubu.

„To že moju kandidatúru vidí ako chybu, je jeho názor, ktorý mu nebriem, ale podľa môjho názoru je to najmenšia chyba, ktorú urobil za ten rok a pol,“ okomentoval Matovičovu hlášku.

Ján Krošlák. – Foto: tasr

Odíde z klubu?

Po Krošlákovej otvorenej kritike k Matovičovi je na stole logická otázka, čo ešte naďalej robí v klube Obyčajných ľudí. Nerozmýšľa nad odchodom do opozičných lavíc?

„Pýta sa ma to veľa ľudí. Ja v klube ale nemám konflikt so žiadnym človekom a s viacerými ľuďmi mám nadštandardné vzťahy a rozumiem si so všetkými ministrami. S Pánom Matovičom sme sa videli možno tak trikrát za ten čas. Odkedy som vyšiel von s tým kritickým statusom, tak spolu veľmi nekomunikujeme,“ osvetlil Krošlák. Ten ale podčiarkol, že na jednej strane nie je lojálny k svojmu straníckemu šéfovi, ale zároveň verí a stojí za súčasnou vládou.

Síce naznačil, že komunikácia medzi nimi už viazne, prezradil nám zaujímavý návrh, ktorý mu Matovič ponúkol v čase, keď vrcholila práve vládna kríza a následne došlo aj k rekonštrukcii vládneho kabinetu.

Viac o Krošlákovi a Matovičovi sa dočítate tu:

Kritické stretnutia

Krošlák tvrdí, že potom ako vyšiel von s ostrým statusom adresovaným práve Matovičovi, ozval sa mu so zvláštnou ponukou. „Vtedy ma kontaktoval, že som jediný, čo mu povie veci otvorene, a že či sa tak raz týždenne spolu nebudeme stretávať a poviem mu na neho svoj názor,“ zaspomínal Krošlák.

Vraj Matovič bol z celej situácie sklamaný. „Aj z toho, že všetci chcú, aby odstúpil a že je zlý premiér. Že, keď ja som ten kritický, tak chcel, aby sme sa stretávali a ja mu poviem, čo je zlé, čo je kritické,“ osvetlil Matovičovu ponuku Krošlák. Nakoniec ale k ničomu podobnému nedošlo, pretože ho vtedajší premiér k téme už nekontaktoval.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Krošlákova otvorená spoveď o Matovičovi: Priznávam, že toto odo mňa chcel!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti